Carreira en A Estrada

Celebrouse o VI Memorial Manuel Bergueiro en A Estrada, e ali estiveron 5 atletas do clube onde José Suarez que foi o mellor clasificado do clube e o gañador na categoria VetB, onde conseguimos subir en 3 ocasións ao podium

Clasificación

 

Carreira de Angrois

Na VI edición da carreira da Ruta da Prata en Agrois estiveron:

27º. Anxo Ruanova

34º Ramiro Pérez. 1º Vet C

78º Evaristo García

118 Johana Torres. 3ª VetA

119º Miguel Santomil

122º Paco Sanmarco

 

Clasificación

Carreira en Aland (Filandia)

Por terras filandesas, concretamente nas illas Aland atopose o noso compañeiro Manuel Fernández que participou nunha carreira de 22,5 kms acadando o posto 16º da xeral

Festa do Marisco

O Domingo 8 de ocutubro celebrouse a  XIX carreria popular Festa do Marisco en O Grove e Sonia Agrasar que e unha asidua a esta carreira terminou no posto 127º sendo a terceira chica na xeral.

Carreira da Amaia

O sabado celebrouse o  XXXV carrera popular da Amaia en Brion onde Manute que foi 9º na xeral foi o atleta mellor clasificado, destacar tamén a actuación de Rocio e Marinela que foron 2ª e 3ª en na clasifcación xeral das chicas
9º Manuel Oliver 3º Vtm2
16º Anxo Maceiras
25º Rocio Avite 2º en chicas
27º Ramiro Perez 1º Vtm
28º Marinela Mayo 3ª en chicas
47º Fran Olveira
61º Evaristo Garcia
82 Paco Sanmarco
111º Guadalupe Lodeiro
112 Jose Fernando
187 Elvira Tresguerras 1ª Vtf4.

IV CIRCUITO DEPUTACIÓN 2016

No IV Circuito Deputación 2016, o SAR-VERMU PETRONI proclamouse campión por clubes tanto en masculino como en femenino, o que demostra a gran regularidade e participación nas carreiras da deputación de A Coruña dos nosos atletas, tamén acadamos o 2º posto por clubes nas categorias de menores femenino.

E a nivel individual 11 atletas do clube estiveron entre os mellores, onde debemos destacar o primeiro posto de Rocio Alvite e segundo posto absoluto de Manuel Oliver “Manute”

2° absoluto, Manuel Oliver
1° absoluta, Rocio Alvite
1° VTM2, Manuel Oliver
2° VTM2, Anxo Maceiras
1° VTF1,   Rocio Alvite
2° VTF2,   Elena Miguens
1° VTM3, Paco Sanmarco
1° VTM4, Ramiro Perez
3° xuvenil M, Isaac Maceiras
2° cadete F,   Sabela Rey
2° alevin F,     Enma Argibay
2° benxamin F, Natalia Argibay

Carreira da Auga Unifec Sada

O  domingo na VII carreira del agua Unicef Sada, participaron  dous atletas do clube que sempre están entre os mellores como son Manuel Oliver  que foi 4º e 1º Vtm2 e 12º Jose Suarez 1º Vtm3. En categorais escolares: infantil F 2ª Enma Argibay e 5ª benjamin F Natalia Argibay.