• Fran Olveira 3º VetB no Trail de Boiro
  • Ricardo León gaña en Broña a carreira de 5 Km
  • Milla de Poboa do Caramiñal
  • Rocio gaña a Milla de Valdomiño

Milla de Marín, Popular de Santa Comba, Domen e Moaña

img-20160924-wa0003Este primeiro fin de semana de agosto empezamos con moi boas novas para o Sar Vermu-Petroni, xa que o venres Rocio Alvite proclamouse campiona de España na Milla M35 en Marín. O corredora de Mazaricos está a completar unha espectacular tempada xa que a parte de gañar en numerosas carreiras populares temos que lembrar que tamén foi subcampiona de Europa M35 de media maratón e 10Km. Parabéns Rocio

 

Resultados.

 

 

 

 

 

 

Carreira de SANTA COMBA

O sábado en Santa Comba disputose a popular de esta vila.

Na carreira de 10K participaron Ramón Maceiras que foi 4º absoluto  e Ramiro Pérez e foi 3º na categoria

clasificación completa

 

Carreira DOLMEN DE DOMBATE

img-20160924-wa0015Na popular de DOLMEN estiveron Manute que acabou no terceiro posto da xeral , Angel Maceiras  que foi sexto e 3º M40 e Elena subeu o podium como 3ª en femininas e 1ª en M40. Asi tres atletas conseguiron facer 5 podiums.

3 MANUEL OLIVER PÉREZ LÓPEZ M-3 M40M-1 00:35:25
6 ANGEL MACEIRAS LAGO M-6 M40M-3 00:37:00
83 ELENA MIGUENS OTERO F-3 M40F-1 00:45:56

 

Clasificación

 

CARREIRA DE MOAÑA

img-20160925-wa0003Rocio Alvite volveu a competir este fin de semana, esta vez foi so fe 10K en Moaña onde acadou o 4º posto en feminas e 1º en Vet A

Clasificación

Milla da Poboa e Valdomiño, carreira popular de Corcubión e CorreSan, e os trails e Broña e Boiro

No último fin de semana de setembro tivemos unha gran variedade deportiva: as millas da Poboa do Caramiñal e Valdoviño, a popular de Corcubión, os trail de Broña e Boiro e a cronoescalada do CorreSan

Milla da Pobra do Caramiñal.

IMG-20160917-WA0002Celebrouse o venres pola noite e ata o Barbanza foron: Paco, Baltasar, Elena e as suas fillas Sabela e Mariña

Paco foi 2º M50

Elena 1ª F40

Sabela 2ª na carreira de infantiles

 

 

 

 

Carreira de Corucubión

Na xornada do sábado en Corcubión sobre un duro circuito de 10 km, Rocio a gañadora en feminas, Manute e Angel Maceiras que foron 3º e 5º  na absoluta subiron o podium tamén nos postos 2º e 3º na categoria de M40.

3 603 MANUEL OLIVER PÉREZ LÓPEZ M-3 M40M-2 00:35:47
5 602 ANGEL MACEIRAS LAGO M-5 M40M-3 00:37:08
21 7 ROCÍO ALVITE FERREIRO F-1 SNF-1 00:40:54
25 608 ADRIÁN MACEIRAS FIGUEIRAS M-24 SNM-13 00:41:33

Na carreira de 3km tivemos a JM Lago Ces que foi o terceiro clasificado

Puesto Dorsal Nombre Apellidos P. Sexo P. Categoría Tiempo
3 1001 JOSE MANUEL LAGO CES M-3 ABSM-3 00:12:49

Clasficación

No domingo tivemos os Trail de Broña (Outes) e o Trail de Castelo (Rianxo)

Cross de Broña

Na carreira de 10 Kms

David foi 7º na xeral e 2º en M45 e Elena foi 2ª en feminas foron os resultados mais destacados nesta dura carreira.

 

IMG-20160918-WA0006Na carreira de 5,5 km Ricardo León Viñas foi o gañado, tamén partiparon nesta distancia Evaristo e Ramón

 

En escolares Sabela foi 1ª en Cadete

Clasificación completa

 

Trail de Castelo (Boiro)

IMG-20160918-WA0008Tamén no Barbanza pero esta vez na localidade de Boiro, tivemos o duro cross de 22 kms ca subida ao Castelo de Vitres, onde un dos nosos especialistas en este tipo de probas Fran Olveira acadou o posto 31º e 3º en M-45

Clasificación

 

 

 

 

Milla de Valdoviño.

IMG-20160918-WA0001Rocio Alvite gañou a Milla de Valdoviño, carreira puntuable para Circuito da Deputación de A Coruña

 

Clasificación

 

 

 

 

 

 

Cronoescala Corresan (Santiago de Compostela)

Para rematar gran variedade atletica, finalizamos ca cronoescalada ao Monte Pedroso (4,5km), onde Ramiro Pérez que marcou o 26º mellor tempo, foi o gañador en VetC

 

CARREIRA DE MALPICA, ORDES, GUNDIÁN e MEAÑO

O verán toca o seu fin, pero a oferta deportiva e cada vez mais abundante, así este fin de semana estivemos en catro frentes; MALPICA, ORDES, GUNDIÁN e MEAÑO

unspecifiedEmpecemos por ORDES, onde o domingo a mañan nos proclamamos campións por clubes (outra vez, e xa non sei cantas van).  Nesta ocasión o dominio foi aplastante onde conseguimos que os catro primeiros atletas do clube estivesen entre os 10 primeiros (Manute 2º, Kike 4º, Ramón e Anxo Maceiras 8º e 9º respectivamente. Estos foron os catro atletas que puntuaron. Despois entraron Berto Rodriguez (13º), Robert Agrelo (14º), Ramiro (18º e 1º Vet C), Avelino (19º), Rocio Alvite (23º foi gañadora absoluta en feminas), Paco Sanmaco (36º), Manolo Figueira (56º) e Elena Miguéns (91º)

 

Na carreira de escolares Sabela foi 2ª Cadete e a sua irma Mariña 9ª Alevín

Clasificación completa

 

En Gundián tamén na xornada do domingo correron dous todoterreno como son:

77 Evaristo.

79 Xaiño

Clasificación

 

IMG-20160911-WA0002En Meaño tamén o domingo estivemos representados por Carlos Busto (17º na xeral e 2º VetB) e Sonia Agrasar

 

Puesto Dorsal Nombre Apellidos P. Sexo P. Categoría Tiempo
17 625 CARLOS BUSTO LOBATO M-17 G-2 00:22:36
179 90 SONIA MARIA AGRASAR BARRAL F-8 R-4 00:28:02

 

Clasificación

 

IMG-20160910-WA0010No sábado, Angel Maceiras foi segundo na carreira de MALPICA e o domingo  volveria a correr para colaborar na victoria por clubes en Ordes.

 

Puesto Dorsal Nombre Apellidos P. Sexo P. Categoría Tiempo
2 214 ANGEL MACEIRAS LAGO M-2 VM40M-1 00:31:49

 

CLASIFICACIÓN

San Xoan de Piñeiro (Mugardos)

unnamed2Na carreira de Mugardos tivemos a 3 corredores entre os 10 primeiros, Angel Maceiras que entrou no posto 4º da xeral foi 2º Vet, Manute foi 9º e Ramón Maceias 10º (2ºVet1).

 

 

 

 

 

 

unnamed5En cadetes, Oscar Maceiras foi 3º

 

Clasificación completa

 

 

Nocturna Cidade Vella

Na nocturna de Santiago participaron

16. Anxo Ruanova

32 Ramiro Pérez. 1º Vet C

 

Clasificación completa

Carreira Noia

unnamed1Na nocturna de Noia houbo un podium de altísimo nivel o noso compañerio RUBEN CAAMAÑO que foi terceiro absoluto, primeiro foi Lolo Penas e segundo Alejandro Fernández

 

 

 

 

 

 

 

 

unnamed3tamén subiron o podium Silvia e Sofia nas suas respectivas categorias.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

unnamed

 

Clasificación

CARREIRA DE BOIMORTO

CAMPIÓNS EN BOIMORTO

IMG-20160904-WA0003O SAR-VERMU PETRONI volveu a quedar campión por clubes na carreira de Boirmorto, estos foron os resultados dos nosos atletas. Elena Miguéns tamén estivo no podium a título individual ao ser terceira en VetAF.

 

Posto Nome Apelldos P. Sexo P. Categoría Tempo
7 SAMUEL SABORIDO SOÑORA M-7 VTAM-4 00:22:02
9 ENRIQUE GOCE PEREIRA M-9 VTAM-6 00:22:28
19 ANXO RUANOVA FERNANDEZ M-19 SNM-8 00:23:58
30 FRANCISCO SANMARCO SANTOS M-30 VTBM-4 00:25:12
38 MANUEL FIGUEIRA PEREZ M-38 VTAM-17 00:25:58
49 JUAN MANUEL MÉNDEZ FROJÁN M-47 VTAM-20 00:26:59
50 DIEGO SANTOS BLANCO M-48 SNM-21 00:27:06
67 ELENA MIGUENS OTERO F-7 VTAF-3 00:28:42
101 XESUS M. RODRIGUEZ CARRIL M-88 VTBM-19 00:32:19

 

En categorias escolares Mariña foi a única representante do clube:

 

Posto Nome Apelidos P. Sexo P. Categoría Tempo
14 MARIÑA REY MIGUENS F-7 ALVF-7 00:04:42

 

Clasificación completa

Carreiras de A Pobra e Ferrol

Este finde celebraronse duas probas puntuables para o circuito da Deputación de A Coruña en Ferrol e A Pobra do Caramiñal. Destacamos a Rocio Alvite que gañou o sábado en Ferrol e o domingo na Pobra do Caramiñal

IMG-20160827-WA0028Na carreira de Ferrol, Manute foi terceiro (1ºVet2), José Manuel Lago entrou no posto 23º, e Rocio Alvite que entrou no posto 27º foi a gañadora na categoria femenina.

Clasificación completa

 

 

 

 

 

Na Pobra do Caramiñal participou o triatleta internacional Uxio Abuín que foi segundo,  Tetu que despois de correr parte da carreira de relevos das 24 horas o día anterior presentaouse na carreira da pobra para entrar no posto 21, Ramiro no posto 23 e gañador en Vet 4, no posto 32º entrou Rocio que foi a gañadora fermenina, Avelino entrou no psto 35º, Sergio Oliveira no posto 36º e tamén Baltasar despois dun largo periodo de inactividade que entrou no posto 108 e Sonia foi a nosa representante femenina

 

 

Clasificación

TERCEIROS NAS 24 H DE VIGO

O Clube ocupou o terceiro posto na carreira por relevos das  24 H de Vigo que se celebrou dende o sábado as 12:00 ata o domingo as 12:00. o Sar Vermu Petroni participou con 12 atletas:

2016-08-27-PHOTO-00000145Paco, Ramón Folgar, Calo, Fran, David, Tetu, Robert, Meica, Chapi, Samu, Kike e Jorge Crespo

Ainda que fomos durante moito tempo segundos e incluso primeiros, ao final subimos ao podium nunha meriotoria terceira posición

Clasificación completa

 

Agradecer o Vermu Petroni pola invitación a este acontecemento deportivo e polo patrocinio de este evento.

 

 

“NOVOS FICHAJES”

Acaban de chegar son Manuel (13-8-2016) e Elena (22-8-2016), e o fillo de Marinela e a filla de Ruben Caamaño. Estan en moi boas condicións físicas e boa forma. Pronto os veredes deborar kms. Parabéns dende o Sar-Vermu Petroni

Entradas más antiguas «