CAMPIONATO GALEGO DE 10Q EN RUTA en PADRÓN

Disputouse hoxe en Padrón  o Campionato Galego de 10Q en ruta e a XV Carreira Popular, onde mais de un millar de atletas marcaron uns elevados ritmos de carreira polas orillas do Sar, así o gañador foi o atleta de Arzua Lolo Pena, seguido de David Santos e Manuel Hurtado os tres pararon o cronómetro antes do minuto 31, o noso mellor clasificado foi Uxío Abuín onde o de Lestrove acabou no 8º posto, o que o levou a ser o 1º Senior e tamén temos que destacar como sempre a Jorge Crespo que logrou clasificarse no posto 10º sendo 3º en Vet A, Ramiro foi 1º en Vet C, e Rocio 1ª en VetA e Isaac 2º Junior foron os que estiveron no podium nesta ocasión.

Na carreira popular nos proclamamos campións por clubes tanto no equipo masculino como femenino, así logramos volver a ser o mellor clube de Galicia en este tipo de carreiras populares. A nivel local foron os dous atletas do clube quenes subiron ao mais alto do podium Berto e Elena.

Agradecer desde aqui aos case 50 atletas do clube que participamos hoxe que nos fai conseguir uns premios económicos que para este humilde pero grande clube que formamos todos e todas son de gran importancia. Noraboa a tod@s. Vemonos pronto na próxima.

PTO NOMBRE APELLIDOS T.OFICIAL CATEGORÍA P.CAT
8 Uxio Abuin Ares 31:49 SENIOR 1
10 Jorge Crespo Arias 31:57 VETERANOS A 3
17 Jose Manuel Vieito Vilacoba 32:31 SENIOR 5
21 Alejandro Pesado Fernández 32:53 VETERANOS A 7
28 Ruben Caamaño Nieto 33:24 SENIOR 11
55 Angel Manuel Maceiras Lago 34:40 VETERANOS A 16
74 Ricardo León Viñas 35:16 SENIOR 22
75 Manuel Oliver Pérez López 35:17 VETERANOS A 21
85 Alberto Rodríguez Pérez 35:38 VETERANOS A 25
103 Carlos Busto Lobato 35:59 VETERANOS B 6
122 Ramón Ignacio Folgar Pouso 36:33 VETERANOS B 8
126 Adrián Maceiras Figueiras 36:36 SENIOR 33
130 Ramiro Perez Pereira 36:44 VETERANOS C 1
131 José Manuel Lago Ces 36:47 VETERANOS A 37
134 David Pérez Santamaria 36:52 VETERANOS B 9
155 Avelino Caamaño Nieto 37:17 VETERANOS A 46
163 Rocio Alvite Ferreiro 37:28 VETERANOS A 1
183 Anxo Ruanova Fernandez 37:51 SENIOR 42
201 Benjamín Costa Fernández 38:14 SENIOR 46
204 Baltasar Figueiras Martínez 38:16 VETERANOS A 57
228 Manuel Fernández Taboada 38:30 PROMESA 10
231 Francisco Sanmarco Santos 38:34 VETERANOS B 15
238 Alejandro Pérez 38:46 JUNIOR
256 Manuel Figueira 39:01 VETERANOS A
265 Maria Manuela Mayo Caamaño 39:12 VETERANOS A 5
285 Isaac Maceiras Figueiras 39:38 JUNIOR 2
302 Francisco Jose Olveira Martinez 39:53 VETERANOS B 21
334 Diego Santos Blanco 40:20 SENIOR 56
400 Miguel Santomil Lapido 41:16 VETERANOS A 121
440 Johana Torres Torres 41:50 VETERANOS A 9
564 Silvia Mariño Rey 43:57 VETERANOS A 17
569 Elena Miguens Otero 44:03 VETERANOS A 18
579 Pepe Saborido Martinez 44:15 VETERANOS B 58
638 Sonia Agrasar Barral 45:29 VETERANOS A 23
781 Montserrat Pereira Pena 49:02 VETERANOS A 33
987 Xaiño Mendez Frojan 58:45 VETERANOS A 260
988 Carolina González García 58:46 VETERANOS A 65

En categorias escolares tivemos representación en Cadetes, infantiles e alevíns, onde Sabela foi segunda en cadete F

 

 Clasificación completa

Trail da filloa en Zas

Fran Olveira segue pateando polos montes participando nos trails, nesta ocación desprazouse ata Zas para participar no Trail da Filloa na ruta longa que constaba de 26 kms, onde quedou no posto 20º e 8º na categoria de veteranos

 

 

Campionato Galego de Cross Curto

O volveron a facer, o noso equipo feminino volveu a acadar o terceiro posto nun campionato Galego de Cross, nesta ocasión no curto que se celebrou en A Baña, o mesmo posto que tivemos a semana pasada en Ribadavia.

Rocio, Marinela, Johana, Sofia, Silvia, Elene e Montse fixeron posibel que o Sar-Vermu Petroni estivese no podium dos mellores ao lado das campionas do Adas Poinor e as subcampionas Comesaña Sporting.

Na carreira de Senior-Promesa de homes, Jorge Crespo que entrou no posto 13º foi o mellor dos nosos, 32º Alejandro Pesado, 57º Ismael Bouzas e 69º Toño Gomez Rios, foron os 4 atletas que punturaron polo Sar-Vermú Petroni, conseguindo o 8º posto por clubes

 

Clasificación completa

 

Trail da Cidá en Riveira

Ramón Folgar é outro especialista en Trail e non desaproveitou a aportunidade de demostralo en Riveira onde foi o segundo clasificado na xeral. Ramón quedou a poucos metros do gañador Lois Rodriguez despois de recorrer uns duros 13,5 kms

 

clasificación xeral

Campionato Galego de Cross

Ao carón do río Avía en Ribadavia disputouse o Campionato Galego de Cross, e ata alí nos desprazamos sobre unha treintena de  atletas do Sar-Vermu Petroni,  acompañados de algúns familiares e amig@s para disfrutar dun típico día de cross.

Na carreira de senior femininas acadamos o 3º posto por equipos, onde Rocio Alvite quedou no posto 5º e Marinela no 7º como atletas mais destacados

En senior homes fomos 8º por clubes, aqui debemos destacar a Jorge Crespo (12) e Ruben Caamaño (37).r

Como en anos anteriores ao final disfrutamos de unha meritoria comida de polbo que veu acompañada de anecdotas da carreira  que nos fixeron pasar unha agradable velada.

 

Clasificación completa

 

Carreira de Lalín

Na carreira que se celebrou hoxe en Lalín só tivemos a Ramiro xa que a gran maioria dos atletas do Sar-Vermú Petroni estaban dispuntando o Campionato Galego de Cross. O noso representante rematou no posto 13º da xeral e como é habitual foi 1º na categoria de Vet C.

 

 

Clasificación completa

HORARIOS BUS PARA IR O CROSS DE RIBADAVIA

Os horarios do bus de domingo para Ribadavia, 8:30h saida de Noia ( Xaiño, Mimin, Pepe, Adrian, Isaac, Ricardo, Toño, Angel e Marinela )

e as 8:45h en Bertamirans ( Chapi, Paco, Montse, Jorge, Rocio, Elena, Anxo, Ramon, Manute, Robert, Kike, Alex Perez, Berto, Sofia, Silvia, Tetu, Johana, David, Calo, Manuel e Presi.
Creo que non me deixei a ninguen atras, ( Ruben, Fran, Avelino, Sergio e Lago desplazaranse en coche )
Como sempre os que queirades levar acompañantes teremos sitio, pois o bus ten 55 plazas, estes solo se lle cobrara o prezo da comida coma sempre.
Recordade como en todos os campionatos, levar DNI e imprendibles ou imans.
IMPORTANTE: para a seman seguinte xa temos o de Cross Curto na Baña, xa esta posto o formulario para que vos anotedes na Web.
E sabado 18, campionato galego de 10k en Padron, tamen se poñera o formulario na Web para anotarse para o galego, neste tendes que facer a inscripcion en www.emesports.es, para poder participar na clasificacion por clubes, recordar que hay premios economicos para clubes federados, tanto masculino como femenino. Tamen premiacion economica para os 30 primeiros homes e para as 20 primeiras mulleres.
Recordar como en todas as competicions federadas, que o remate das inscripcions do club e sempre o luns anterior a o dia da proba as 22:00h

Cea fin de tempada 2016

Onte celebrouse a cea da tempada 2016 no restaurante Scala en Padrón, onde recordamos os grandes momentos do 2016, grazas a unha presentación audovisual do noso compañeiro Suso. Tamen se presentou o novo chandal para a tempada 2017 que como vemos luce con gran estilo o modelo David Pérez Santamaría, agradecer o noso patrocinador Vermú Petroni o apoio constante a nosa entidade.

CROS DE MENHIRES

Seguimos inmersos no mundo dos cros, e nesta ocasión estiveron en Coruña, Anxo e Ramón Maceiras, José M. Lago e Ismael Bouzas.  O cros de Menhires e un bo test para o Campionato Galego de Cros que se disputa a vindeira semana en Ribadavia (Ourense)

14º Anxo Maceiras

15º Ramón Maceiras

28º Jose Manuel Lago

isma tivo que abandonar.

 

Resultados