Solidaria de Riveira

E de Cambados nos vamos a outra parte da Ría da Arousa para estar en Riveira na  IV carreira pola Diversidade 2018
J. Carlos Mosquera e J. Miguel Gomez entraron en meta postos 2º y 3º absolutos respectivamente

Cambados 10K

Tamen no domingo nos fomos ata VIII carreira popular concello de Cambados nun circuito homologado de 10K onde estiveron:
no posto 50º Rocio Alvite que foi a  2º atleta femenina en meta e1ª na categoria.
23º Jose Suarez 3º en master3; e 124º Evaristo Garcia.

Nocturna de Culleredo

Chegou o calor e tamén as nocturnas e na noite sabado, Manuel Oliver foi o gañador absoluto da  I carreira nocturna COFC O Burgo en  Culleredo

XI Baixada San Pedro de Visma

E rematamos este  primeiro finde semana de xullo ca XI baixada popular de cross San Pedro de Visma en A Coruña:
6º Jose Suarez, 1º Vtm3;  nas carreiras de menores Enma Argibay 1ªF en sub-14 e a su irmán Natalia 7ªF en sub-12.

Concello de Redondela

No primeiro domingo de xullo nos fomos ata Redondela para participar na XI carreira popular de este concello, competiron:

59º Ramiro Perez e 98º Evaristo Garcia.

Carreira ponlle freo en Pontevedra

Na carreira ponlle freo en Pontevedra na proba de 10 k participaron, 60º Paco Sanmarco e 161º Sonia Agrasar sendo a 5º femenina.

Nos 5k, J. Carlos Mosquera foi o gañador da carreira.

IV lengua irmandiña

na IV legua irmandiña concello de Vimianzo oos 4 participantes do clube terminaron nos 10 mellores da xeral: 5º Manuel Oliver; 6º Adrian Rojo; 7º Ruben Insua e 10º Angel Maceiras.

 

Ultra andaina Barbanza

Comenzamos xullo con unha proba onde a saída foi sábado e terminou o domingo,  foi aultra-andaina de 100 kilometros do Barbanza onde Francisco Olveira foi o único representante do clube terminando no posto 34 con un tempo de 15h 42′.

 

Pedestre Concello de Cee

O sábado da noite de San Xoan tivemos unha boa representación dos atletas do SAR-VERMU PETRONI na V carreira pedreste concello de Cee.

Na proba de 10k conseguimos que varios atletas estiveran nas posicións altas da xeral, como foi o caso de J. Miguel Gomez  4º e 1º M-40M e tamén na 6º posición para Adrian Rojo; o posto 10º  foi para Ruben Insua;12º Jose Suarez 1º M-50M; 15º J. Mauel Lago; 21º Rocio Alvite 1º femenina; 57º Elena Miguens 1ª M-40F.

Na carreira de 3k: 4º Angel Campos; 20º Guadalupe Lodeiro 2ª femenina; 74º Carolina Gonzalez.

E por ultimo na proba de menores: 8º Antonio Luaces 3º cadete e 24º Sabela Rey 1ª xuvenil.

 

(Lupe 2ª Fem)