O Sar Petroni conquista Catoira

Por ultimo rematamos ca » V carreira Romeria Vikinga de Catoira» con unha moi boa participación dos atletas do clube.
Por primeira vez os atletas do clube coparon os 3 primeros postos da xeral.

O gañador foi Juan Carlos Mosquera; seguido de  Roberto Agrelo, que xa dende o inicio abriron hueco dos seus inmediatos perseguidores, a 3º posición entrou Ricardo Leon que fixo unha carreira de menos a máis para completar o podium completo do SAR-VERMU PETRONI

O resto dos atletas do clube foi no posto15º Alberto Rodriguez; 17º Carlos Busto 2º M50; 28º Miguel Lapido; 51º Fran Olveira; 55º Cesar Taboada; 59º Paco Sanmarco; 60º Manuel Figueira; 62º Alberto Reboredo, 64º Ramiro Perez 3º M55; 140º Sonia Agrasar 1ª F40; 195º Xesus Rodriguez.
Nas carreiras de menores:
Infantiles- cadetes: 21º Ada Rodriguez 3ª femenina. Benxamíns: 1ª Sabela Raposo. Prebenxamíns: 4º Sasha Pardal.

Tina gaña a Carreira de Vimianzo

De volta a terras galegas clebrouse a  «IX carreira Concello de Vimianzo» segunda proba do «VI circuito correndo pola costa da morte».
Nas categorias dos peques tivemos como vencedora a Sabela Rapaoso na carreira de benxamíns; na carreira de alevíns foi 5ª Natalia Argibay e 2ª femenina; na carreira infaltil-cadete-juvenil: 13º Enma Argibay 2ª femenina e 35º Mariña Rey 9ª femenina.
Na Carreira de 3k: 21º Angel Campos; 27º Guadalupe Lodeiro 2ª femenina. 66º Ramon Rey e 148º Leticia Buituron.
Na proba absoluta de 10k a victoria na categoria femenina foi  Tina Fernandez que entrou no posto 28º; en os chicos o mellor clasificado  foiRuben Insua en el puesto 6º no posto 10º Adrian Rojo; 13º Toño Gomez; 30º J. Manuel Lago; 41º Japi Baamonde; 95º Silvia Mariño 2ª F40; 130º Xaiño Mendez; 221º Vanessa Leon e 268º Carolina Gonzalez.

Carreira de vallecas 10K

O domingo 31 de abril celebrouse en Madrid, » VIII carrera pau de Vallecas10k» na capital estivo Juan Negreira que foi 4º na liña de meta e 3º en categoria senior.

Carreira de dous en dous en Carballo

Por terras de Carballo celebrouse a «V carreira popular de dous en dous», carreira que consiste en correr a par con un compañero ou compañeira.  Ruben Insua compiteu con Javier Novo entrando na 4ª posicion.

Xogade en Riveira

Na xornada do sábado volvemos a competicion de pista de categoria alevín nas pistas da Fieiteira, en Riveira.
Natalia Argibay venceu na proba de 2000 mts. femenino con un tempo de 8:03:93.

Gala do atletismo galego

Empezamos este último finde de marzo o  venres 29 en A Estrada, nas instalacions da Academia Galega de Seguridade Publica ca «XII gala atletismo Galego»  onde se premiaron os atletas máis destacados da pasada tempada 2018.

Polo clube Atletismo Sar- Vermu Petroni foron premiados como medallistas master en campionatos de Europa, Monserrat Pereira e Jorge Crespo.

Na foto  tres compoñentes do clube, cos elexidos mellores atletas Gallegos de 2018, Ana Peleteiro e Adrian Ben.

Ruben Insua gaña o Trail en Laracha

Por ultimo terminamos este primeiro finde da primavera do 2019 con unha victoria individual na «V trail cabeceiras do Anllons» en A Laracha, no minitrail de 16k victoria para Ruben Insua con un tempo de 1h18’19», consiguiento vencer tamén no tramo de escalada cronometrado con un rexistro de 10’33»

Magic Badalona 10K

En terras catalanas » Magic Badalona running» carrera homologada de 10k, participou Jose Manuel Vieito sendo o primero en cruzar a liña de meta con un tempo de 31’52».