Carreira de Ourense

E rematamos este finde de novembro o domingo 17 na cidade das burgas unha das probas máis antiguas de Galicia, «XLIII carreira pedreste popular do San Martiño» onde participaron 3 dos nosos atletas, no posto 34º entraba Alberto Rodriguez, 3º masterC; 111º José Suarez, 2º masterE; 163º Alberto Reboredo. Na carreira de escolares Ada Rodriguez rematou no posto 428º, sendo a a 63ª femenina.

Derbi de aficións 2019

Este domingo 17 en Madrid non había fútbol de primeira pero si habería derbi madrieño o «derbi de las aficiones 2019″ carreira de 10k que participan os aficionados dos grandes equipos da capital, compitiendo cos colchoneros participou Juan Negreira que foi 12º con un tempo de 33’20».

Binter Nightrun

Como por terras galegas chove e fai frio o noso dúo máis famoso que chegou a ser trio, estamos a falar de Anxo-Manute ou Manute-Anxo, se foron a terras máis cálidas e estiveron o sábado 14 na «Binter Nightrun» nas Parmas de Gran Canaria, onde participaron no 10k: Manuel Oliver 4º clasificado en meta, con 32’33» e Anxo Maceiras posto 13º, con un tempo de 35’12».

Solidaria en Pontevedra

O sábado 16 de este chuvioso mes de novembro celebrouse a «VI andaina+ milla solidaria de Pontevedra, que a Diabete non te pare»
Participou o noso gran especialista nas andainas como é Evaristo Garcia.

Carreira de Lestrove

No cuarto finde novembro empezamos competindo o sábado 16 de novembro  na carreira pedreste de Lestrove  proba que o Concello de Dodro volve a recuperar despois de uns anos sen celebrarse. A organización da carreira mantivo a distancia 10 quilómetros, pero mudou o circuito que agora sae e chega ao centro do pobo,  moi entretenido para o atleta e vistoso para o público asistente que seguiron con moito entusiamo todas as carreiras, entre eles estaba o triateta internacional e veciño de Lestrove, Uxio Abuín que exerceu de padriño da proba que transcurreu por terra e asfalto a duas voltas de 5.000 metros.

Na clasificacion de clubs conseguimos a primera posicin, e a nivel indivudal o mellor clasificado dos nosos foi para o padronés Roberto Agrelo na 2ª posicion; 9º Alberto Alvarez; 11º Carlos Busto, 2º masterB; 13º David Perez; 14º Ramiro Perez, 1º masterC; 19º Manuel Figueira; 28º Luis Fernandez; 41º Paco Sanmarco; 45º Miguel Santomil; 77º Sonia Agrasar, 3ª clasificada femenina.
Na carreira sub14- sub16: 12º Adrian Raposo; 15º Mariña Rey, 1ª sub16.
Na carreira sub10: Sabela Raposo una xoven promesa do Concello foi a gañadora; no 14º entrou Amalia Mendez, 5ª femenina.

Parabéns a organización e colaboradores e un gran prazer volver a correr polas brañas de Lestrove. Saúde e larga vida a carreira

Carreira de Negreira

O domingo 10 de novembro celebrouse a 40 edición da carreira de Negreira unha das máis importantes do calendario galego, con premios para los clubes federados.

Una numerosa participación dos atletas do SAR-VERMU PETRONI combinada con uns atletas de gran calidade nos leveou a unha nova victoria nestra proba e xa son 9 nos últimos 10 anos, no 2º posto quedaron do atletismo Arenteiro e no 3º atletismo O Pino.

Na carrera 10k o primeiro do clube en chegar dos nosos foi o atleta local, Jorge Crespo na 10º posicion, 1º local, 2º master40, 3º gallego; 13º Juan Carlos Mosquera; 16º Ruben Caamaño; 22º Ricardo Leon; 23º Ruben Insua; 26º Roberto Agrelo; 27º Carlos Juanatey; 28º Anxo Maceiras, 1º master45; 29º Toño Gomez; 32º Alberto Rodriguez, 2º master45; 46º Diego Santos; 58º Josecho Sanchez; 60º Jose Suarez, 1º superveterano; 64º Anxo Ruanova; 66º David Perez; 68º Jose Manuel Lago; 80º Avelino Caamaño; 81º Carlos Busto, 3º master50; 84º Manuel Figueira; 94º Benjamin Costa; 101º Alberto Reboredo; 102º Japi Baamonde; 106º Rocio Alvite, 2ª master35; 117º Angel Campos; 118º Ramiro Perez; 134º Luis Fernandez; 154º Miguel Santomil; 165º Paco Sanmarco; 188º Francisco Olveira; 197º Cayetano Garcia; 199º Elena Miguens, 1ª master45; 247º Silvia Mariño, 3ª master40; 276º Fernando Sainz, 1º mas veterano; 306º Sonia Agrasar; 403º Vanessa Leon; 435º Carolina Gonzalez; Elvira Tresguerras.

Na carreira de 5k, participaron: 50º Guadalupe Lodeiro, 3ª femenina; 59º Enma Argibay; 62º Ivan Gonzalez; 98º Mariña Rey; 101º Moncho Rey.

Na carreira sub14- sub12: 15º Adrian Raposo; 17º Natalia Argibay, 1ª sub12; 45º Ada Rodriguez.

Na carreira sub10: 3ª Sabela Raposo, 2ª femenina; 63º Amalia Mendez, 30 femenina.

Behobia-San Sebastián

Estamos xa no segundo finde de novembro, e segue chovendo pero os nosos corredores non paran, así o domingo 10 estivemos por terras vascas onde  entre os 20.000 participantes na mitica «Behobia- San Sebastian» estaban dous dos nosos atletas, no posto 925º entrou Tina Fernandez; con un tempo de 1h19’22» e no 1322º Javier Guimarey con un tempo de 1h21’36».

Concello de Lousame

Rematamos este primeiro finde de novembro, no Concello de Lousame  ca V carreira popular Pilar Barreiro Senra que se celebrou o domingo día 3.
A punto estivemos da facer o doblete con Toño Gomez que foi 2º na xeral e Tina Fernandez que entraba no posto 14º foi a vencedora na categoria femenina. No posto 10º  foi para José Suarez, 1º masterC; 11º Cayetano Garcia 2º senior; 22º Japi Baamonde; 26º Miguel Santomil; 99º Vanessa Leon.
Na carreira de benxamins: 18º Amalia Mendez, 12ª femenina.

Para a semana máis e mellor. A modiño e boa letra

Novo Mesoiro en A Coruña

Tamen do domingo 3 de novembro estivemos na carreira popular Novo Mesoiro» en A Coruña, competiron Josecho Sanchez que estivo no podium dos mellores como o demostra o 3 posto na linea de meta, 2º master1 e no 9º Angel Maceiras, 3º master3.

CorreSan: Ruta dos parques

O domingo 3 de novembro celebrouse a segunda carreira do circuito VIII corresan ruta dos Parques en Santiago onde participaron: Baltasar Figueiras que entraba no posto 28º; Ramiro Perez no 79º; Alberto Reboredo no 102º. Na carreira de escolares1 no posto 17º entraba Sabela Raposo, 1ª sub10.