Carreira Praia do Miño

Rematamos este finde de semana o domingo 19/06 na «IV carreira popular Praia de Miño»
Proba puntuable para o circuito deputación de A Coruña, participou o noso compañeiro José Suarez, rematando no posto 8º con un tempo de 37’46»

Carreira Pedreste de Oroso

O Sábado 18/06 celebrouse a «VIII carreira pedreste concello de Oroso»
Proba con clasificación por equipos e puntuable para o circuito deputacion de A Coruña.
Nova victoria do noso club, por diante de atletismo Tambre.
Rocio Alvite consigueu outra nova victoria na categoria feminina, rematando na posicion 28º con un tempo de 39’41»; 4º Ruben Caamaño 33’19», 1º masterA; 5º Alex Pesado 33’25», 2º masterB; 7º Angel Maceiras 36’28»; 21º Manolo Nieto 38’57»; 22º Japi Baamonde 38’58»; 26º Jesus Sainz 39’28»; 37º Manuel Figueira 41’49»; 96º Elvira Tresguerras 1h21’02», 1ª masterD.

Os 21 do Camiño

O Sábado 18/06 celebrouse o»Medio maratón Palas- Melide, os 21 do Camiño»
Tina Fernandez consigueu a victoria na categoria feminina con un tempo de 1h28’20» rematando na posicion 30º; posto 65º para Paco Sanmarco 1h33’22» e posto 368º para Maria Corredoira 1h57’10»

 

Media maratona Caminha

Sábado 18/06 cruzamos o rio Miño para estar na » VI meia maratona Sunset Caminha», onde participou Javier Guimarey que rematou na posición 33º con un tempo de 1:27:28

Campionato España Pista Aire Libre

O Sábado 18/06 no «campeonato de España master de pista aire libre» celebrado na localidade de Aroma, da illa de Tenerife, participou o noso compañeiro Manuel Calvo en duas probas da sua categoria master 65: 400 mts. lisos final A, rematando no 5º posto con un tempo de 1:08:28 e nos 1.500 mts lisos facendo un tempo 5:21:23 quedandose na 4ª posición.

Carreira de Ordes

O domingo 12/06 na carreira popular Concello de Ordes, do circuito da Deputacion de A Coruña»
Proba con premios para os clubs na que solo poidemos ser 5º clasificados, despois dunha confusión do circuito por unha gran parte dos atletas.
Participaron: 4º Juan Carlos Mosquera, 29’57», 3º master1; 24º Jose Suarez, 37’14»; 78º Paco Sanmarco, 40’51»; 95º Cesar Taboada, 41’32»; 99º Manuel Figueira, 41’37»; 117º Fernando Sainz, 43’34»; Elvira Tresguerras, 1h09’07».

O galo corre en Viladecruces

O domingo 12/06 na carreira popular «o galo corre»
Participou o noso atleta da Estrada Alberto Reboredo, rematando na posicion 12º con un tempo de 41’40», sendo o 3º senior.

 

Carreira das Areas en Carnota

O sábado 11/06 celebrouse a «XXIX carreira das Areas concello de Carnota»
Nova proba do circuito da costa da morte, na que temos unha moi boa participacion de atletas do club:
2º posto da xeral para Ruben Insua, 35’45»; seguidiño no 3º posto Ricardo Leon, 35’46»; e no 4º Toño Gomez, 35’39», 1º master40; 20º Pablo Hermo, 38’51»; 22º Tina Fernandez, 39’04» primeira das atletas femininas; 26º Baltasar Figueiras, 40’04»; 28ª Japi Baamonde, 40’07»; 32º Jose M. Lago, 40’21», 3º master50; 37º Silvia Garcia, 40’46», 3ª feminina; 51º Rocio Alvite, 43’55», 1ª master40; 60º Antonio Luaces, 44’25»; 75º Vanesa Blanco, 45’56», 3ª master40; 116º Elena Miguens, 49’43», 2ª master50; 125º Manuel Insua, 50’25»

 

10K Carballo

Rematamos este primeiro finde de xuño o domingo dia 5 en «Carballo 10k» un 10.000 homologado
Nova proba do circuito de carreiras deputación de A Coruña, onde consigueuse unha nova victoria por clubs, participaron:

9º Josecho Sanchez, 34’04», 3º master2;

14º Anxo Maceiras, 35’48»;

27º Jose Suarez, 37’26», 1º master3;

53º Rocio Alvite, 40’06», 2ª atleta feminina;

62º Paco Sanmarco, 40’42»;

Manuel Figueira, por problemas fisicos non pudo rematar a carreira.

Carreira de Zas

O sábado 04/06 na»VII carreira pedestre concello de Zas», 5ª proba do circuito costa da Morte 2022, de novo o podiun da carreira feminina cas nosas atletas: 1ª Silvia Garcia, posto 27º, 38’30»; 2ª Rocio Alvite, posto 28º, 38’50»; 3ª Vanesa Blanco, posto 45º, 41’25»; na xeral da proba outra nova 2ª posicion para Ricardo Leon, 34’09», 2º senior; 6º Toño Gomez, 34’35», 1º master 40; 16º Jose Manuel Lago, 36’55», 1º master 50; 17º Pablo Hermo, 37’05»; 26º Japi Baamonde, 38’28»; 63º Elena Miguens, 43’32», 1ª master 50 e Vanessa Leon, 151º, 53’12».