Carreira Matogrande

X circuito de carreiras populares de A Coruña «Coruña corre»
Empeza a 9ª edición deste circuito ca sua proba de Matogrande, participaron 2 dos nosos atletas da zona na que conseguiron meterse no podium das suas categorias, Josecho Sanchez con 25’10» rematou no posto 7º sendo 1º master2 e Anxo Maceiras posto 19º foi 3º master3 con un tempo de 25’50».

Carreira San Xiao en Ferrol

XXXVIII carreira popular San Xiao, Ferrol 23/01/2022
Carreira das máis lexendarias do circuito galego, participou José Suarez 35’55» rematando no posto 15º sendo o primeiro atleta masterC.

Carreira popular Pontecesures

XXI carreira popular de Pontecesures Run For Then La Palma, 16/10/2022
Proba solidaria en favor da illa da Palma, na clasificacion por clubs acadamos o 3º posto por detras do atletismo Compostela e atletismo Brion.
Carreira de 4k: 8º Jorge Crespo, 13’26»  3º masterA; 13º Carlos Busto, 14’05»  3º masterB
Carreira de 8k:
4º Ricardo Leon 25’48» 2º senior;
6º Alejandro Pesado 26’02» 2º masterB;
9º Samuel Saborido 26’14»;
12º Ruben Insua 26’40»;
13º Roberto Agrelo 26’45»; 2
7º Martin Lestido 27’59»
28º Adrian Rojo 28’01»
44º Tina Fernandez 29’02» 1ª feminina, 1ª master A;
48º Alberto Alvarez 29’37»
55º Pablo Hermo 29’48»;
57º Miguel Santomil 29’53»;
60º Japi Baamonde 29’56»;
62º Javier Guimarey 30’01»
65º David Perez 30’10»;
72º Cesar Taboada 30’30»;
74º Paco Sanmarco 30’50»;
75º Baltasar Figueiras 30’51»;
81º Silvia Garcia 31’13» 2ª feminina 1ª senior;
84º Eloy Iglesias;
85º Manolo Chapi 31’28»;
93º Marcos Fernandez 32’17»;
102º Ramiro Perez 32’57»;
110º Vanesa Blanco 33’22» 3ª masterA;
120º Elena Miguens 34’23» 1ª masterB;
121º Veronica Calvo 34’24» 2ª senior;
130º Andrea Montero 34’48»;
161º Sergio Prieto 36’42»;
168º Manuel Insua 36’52»;
189º Suso Rodriguez 39’56»
Carreira sub 10: Carla Santos rematou no posto 23º sendo 8º das nenas.

CG Pista Cuberta master

XXXIII campionato Xunta de Galicia master de pista cuberta, Ourense 15/01/2022

Elena Miguens participou en 2 probas: 3000 mts. final A, 12:39:66 rematando no posto 6º sendo  medalla de ouro en master 45; 200 mts. final D, 37:80 rematando no posto 5º.

10K Valencia

Primeiras carreiras do ano 2002, onde o domingo 9 de xaneiro celebrouse o «10k Valencia Ibercaja 2022″ na que se desprazou para competir a nosa atleta Tina Fernandez conseguindo rematar no posto 765º, 52ª atleta feminina, 6ª master 35 con un tempo de 36’58» sendo a sua millor marca persoal na distancia.

Campionato Galego de campo a través

Na localidade Ourensa de Ribadavia celebrouse na maña do domingo 9 de xaneiro o campionato absoluto de cros coa participacion de 6 dos nosos atletas.
O millor clasificado do noso club foi Alex Pesado no posto 24, con un tempo de 31’47»; posto 40º para Ruben Insua con 33’27»; posto 47º Martin Lestido con 34’04»; posto 76º Avelino Caamaño con 36’48»; posto 79º Carlos Busto con 37’03» e posto 83º para Paco Sanmarco rematando con un tempo de 37’34».

San Silvestre Tarragona

Pachín disputou a última carreira do ano en Tarragona gañando a San Silvestre de esta cidade catalana con un tempo de 14:58 nunha distancia aproximada de 5 quilómetros

SAN SILVESTRE 2021

Despedimos o ano coa participacion dos nosos atletas;

XII San Silvestre de A Coruña 2021, nestra proba solidaria de 7250 mts. participaron os nosos atletas: Anxo Maceiras rematando no posto 11º con un tempo de 24’36» sendo o primeiro na sua categoria de masterM; o seu fillo Oscar rematou no posto 67º con un tempo de 27’38».

IX San Silvestre solidaria de Ponteareas, proba non competiva de 5k. por un circuito urbano na que participou o noso atleta Baltasar Figueiras.

San Silvestre Santiago 2021, proba con un circuito homologado de 5k na que participaron 4 componentes do club: Tina Fernandez foi a gañadora absoluta na categoria femenina con un tempo de 18’55» rematando no posto 37º; Pio Iglesias con un tempo de 18’17» rematou no posto 28º; tres posicions mais atras 31º Jose Suarez rematou con un tempo de 18’31» e na posicion 99º rematou Cesar Taboada con 20’33»

Cross San Miguel de Oia

Domingo 19 de decembro  o noso atleta Toño Gomez se foi hacia o sur do pais para participar no XLIV trofeo de campo a traves San Miguel de Oia » I memorial Alejandro Gomez»,  rematando no posto 11 da xeral, con un tempo de 45’03» sendo o 1º master C.

SIN SON

O domingo 19 de decembro celebrouse unha das carreiras máis mediaticas do circuito galego, que foi transmitida pola TVG e que tivo como gañador absoluto o medallista olimpico Adrian Ben e en mulleres a Laura Santos. A saída foi dende PortoSin con distintas saídas polo COVID, asi con  uns tres quilómetros totalmente chan polo porto da vila a gran marea de atletas atopabase cas primeiras ramplas a partir do 4ºKm, con un sube e baixa ata o quilómetro 7 onde estaria a última subida, e a partir do 8 todo para baixo e outra vez totalmente chan para chegar a PortoSon. O noso club estivo nesta proba que pecha a temporada con maís de trinta atletas dos cales 3 estiveron entre os 10 primeiros e onde Tina foi 3ª absoluta, Pachín 6º na xeral e 2º VetA a continuación entrou no posto 7 Ruben Caamaño que foi o 1º Local e  9º eRicardo e tamén estivo entre os premiados Xosé Leis como 3º Master

6-VIEITO VILACOBA, JOSÉ MANUEL 32:24   2ºMaster A
7-CAAMAÑO NIETO, RUBEN             32:35 1º Local
9-LEÓN VIÑAS, RICARDO                  32:43
17-JUANATEY GARCIA, CARLOS      33:55
24-SABORIDO SOÑORA, SAMUEL      34:07
39-AGRELO GÓMEZ, ROBERTO C.     34:52
44-INSUA, RUBEN                                  35:10
45-IGLESIAS CARRERA, PIO                35:13
49-MACEIRAS LAGO, ANGEL               35:31
55-LAGO CES, JOSÉ MANUEL              35:46
65-DOSIL DÍAZ, JOAQUIN                      36:06
68-CAAMAÑO NIETO, AVELINO             36:09
73-NIETO GONZALEZ, J.MANUEL         36:15
80-SUAREZ LEIS, JOSE                          36:26 3º Master C
103-FERNANDEZ BARREIROS, TINA    37:06 3ªFem e 1ªMasterF A
148-ALVAREZ BENDAÑA, ALBERTO    38:47
154-BUSTO LOBATO, CARLOS             38:53
170-PÉREZ SANTAMARÍA, DAVID         39:05
196-SANTOMIL LAPIDO, MIGUEL          39:39
199-BAAMONDE ARUFE, JAPI               39:43
236-REBOREDO DURÁN, ALBERTO     40:29
250-FERNANDEZ CASAL, MARCOS     40:47
259- RICARDO ROMAY                           41:08
260-FIGUEIRA PEREZ, MANUEL           41:08
261 ELOY IGLESIAS                               41:08
338-LUACES PAZ, ANTONIO                 42:47
343-PÉREZ. PEREIRA, RAMIRO            42:51
463 MANUEL INSUA                               45:03
537-CORREDOIRA BALEATO, MARIA  46:45
571SABORIDO MARTÍNEZ, PEPE         47:21
833-RODRÍGUEZ CARRIL, JESUS        54:14

En prebenxamíns participou Lucas demostrando que quere seguir o pasos do seu proxenitor Tetu.