Media maratón de Tarragona

Rematamos o último fin de semana de outubro por terras catalanas, onde o domingo 31o noso campañeiro Jose Manuel Vieito consigueu a victoria na Mitja marato del Vendrell (Tarragona) con un tempo de 1h12’37» , impoñendose ao segundo clasificado Angel Martinez por un solo segundo de diferencia.

Parabéns Pachi

Media maratón Valencia

O domingo 24 de outubro celebrouse a media maratón Valencia Trinidad Alfonso EDP, nesta proba establecueu un novo record do mundo feminino con un tempo de 1h02’52» por a Etiope Letesenbet Gidey
En Valencia estiveron dous grandes maratorianos do noso club como son Jorge e Pachin que realizaron duas grandes marcas sobre os 21.097 metros
57º Jose Manuel Vieito 1h06’38»
80º Jorge Crespo 1h08’34»

Carreira Villa de Catral-Alicante

Aproveintando uns dias de descanso polo mediterráneo Paco Sanmarco participou na XII carrera popular 5k villa de Catral- Alicante chegando no posto78º da xeral con un tempo de 19’04

PINGA-PINGA en Marín

O Sabado 23 de outubro o SAR-VERMU PETRONI estivo na XI carreira Pinga- Pinga en Marin, onde Tina estivo no caixón dos mellores

Os nos atletas acadaron os seguintes resultaos:
31º Tina Fernandez 28’24» 3ª absoluta feminina
91º Alberto Reboredo 32’45»
96º Elena Miguens 33’10» 1ª master B feminino

MEDIA E 10k EN PONTEVEDRA

O domingo 17 de outubro celebrouse na cidade do Lérez o 10K e a media maratón, onde tivemos representados por:
II EDICION 10K PONTEVEDRA
22º David Perez               37’16»
45º Baltasar Figueiras     39’22»
XXXIX GRAN FONDO CAIXABANK – XXVI MEDIO MARATON DE PONTEVEDRA
52º   Jose Manuel Lago                 1h22’35»
65ª   Ramon Canosa                     1h23’38»
176º Paco Sanmarco                    1h33’50»
423º Silvia Mariño                         1h55’20»
        Ricardo Leon                         abandono 17k

Carreira de Tordoia

O sábado 9 de outubro estivemos no interior da provincia de A Coruña, no Concello de Tordoia para participar na XI CARREIRA E ANDAINA POPULAR TORDOIA IN ESSENCE, ali estiveron os seguintes atletas do SAR-VERMU PETRONI

  • 27º José Suárez Leis 25:52. 2º Master 3
  • 32º Jesús Sainz 26:14
  • 46º Mon Canosa 26:57
  • 82º Elena Miguéns 29:28 3ª Absoluta e 1ª Master B
  • 176º Ramón Rey 38:37

Coruña 10K

Deixamos o Barbansa para ir a cidade herculina, onde un soleado domingo 3 octubre celebrouse a XV carreira popular Coruña 10, un dos primeiros 10K homologados que se celebran despois da pandemia: Os atletas do club Atletismo SAR-VERMU PETRONI obtiveron os seguintes resultados
30º  Ricardo Leon        34:12
40º  Adrian Rojo         35:20
62 Edgar Castelo      36:16
92º  Tina Fernandez  37:42, 8º clasificada feminina, 1ª master 1 F
279º Antonio Luaces 42:32

Carreira de Boiro

E dende o interior de galicia a costa do barbanza onde o SAR-VERMU PETRONI participou tamén o domingo 3 outubro na I carreira solidaria Jealsa no concello de Boiro
Proba de 10k para recaudar fondos para os transplantados de medula ósea.
Participaron:
6º   Cayetano Garcia       35:48
8º   David Perez              36:51
32º Paco Sanmarco        41:36

Carreira popular Concelo de Lourenza

O Domingo 3 outubro despois dunha boa molladura a do sábado, despertamos con un espléndido sol para asistir a  XI carreira popular Val das Fabas no concello de Lourenza onde estivo
Josecho Sánchez en representación do SAR-VERMU PETRONI, clasificouse no segundo posto desta dura carreira, con un tempo de 21’47

Carreira de Brión

Tamén o sábado 2 octubre con moi mal tempo pero con boa cara estivemos con unha ampla participación nunha das clásicas das carreiras na nosa terra como é a 38º carreira pedreste popular da Amaina, no concello de Brión. Foi a primeira das probas con premiacion economica para os clubs desde fai xa mais de un ano. Os atletas tiñas que recorrer unha distancia aproximada de 5 quilómetros con saídas de 10 en 10 cada 20 segundos.
O noso club consigueu meterse no podiun como 2º clasificado, victoria para atletismo Compostela e no 3º posto atletismo Brión.
Resultados:
5º     Ruben Caamaño     2º master 1   16:03
15º   Toño Gomez            3º master 2   17:04
19º   Anxo Maceiras                              17:30
23º   Manolo Nieto                                17:38
24º   Mon Canosa                                 17:41
34º   Tina Fernandez       2ª absoluta   17:52
43º   Jose Manuel Lago                        18:04
46º   Jesus Sainz                                  18:17
49º   Carlos Busto           3º master 4   18:21
53º   Manuel Figueira                           18:36
80º   Paco Sanmarco      1º master 5   19:54
134º Enma Argibay         2ª sub 18F    23:26
155º Suso Rodriguez      3º master 5   24:56
209º Elvira Tresguerras  2ª master 6   36:43
carreira sub 14, sub 16:  30º Natalia Argibay  8:44, 8ª sub 14