Volta a ria de Betanzos

E terminamos este finde  ca XVII volta a ria de Betanzos sobre unha distancia de medio maraton onde participou Manuel Oliver, rematando a carreira no posto 10º con un tempo de 1h19’13», sendo o primero en master3.

Baixada San Pedro de Visma

Na xornada do domingo de este primeiro finde de maio estivemos na XII baixada popular de cross San Pedro de Visma» do circuito de carreiras «Coruña-corre»
Participaron: Josecho Sanchez, 2º master1; Angel Maceiras, 1º master2; terminando nos postos 5º e 6º da xeral.

Mini Trail de Vincios

Tamén o sábado Dani Vila participou no mini Trail de Vincios onde acadou o 8º posto da xeral para completar os 15Kms da proba en 1:37:12. Un trail de dificultade media alta con zonas bastante técnicas e moitos tramos de monte pechados según describeu o propio Dani.

SanYago 10K

No primeiro finde de maio estivemos na capital galega na V carreira nocturna SantYaGo 10k, circuito homologado da distancia; nesta edición con parte da recaudacion para a loita contra o cancro de pancreas.
Compitieron: 17º Toño Gomez; 24º Carlos Juanatey; 50º Baltasar Figueiras; 77º Alberto Reboredo; 99º Japi Baamonde; 744º Vanessa Leon; 1031º Carolina Gonzalez.

Campións en Frades

O mercores 1 de maio estivemos na VI carreira popular de Frades», proba con premios para clubes femeninos e masculinos, consiguiendo a victoria nas duas.
Os postos dos nosos atletas foron os seguintes: 5º Ruben Caamaño, 1º master1; 6º Ricardo Leon, 1º senior; 7º Ruben Insua, 2º senior; 9º Daniel Vila, 3º master2; 11º Toño Gomez; 18º Carlos Busto, 2º master3; 31º Diego Santos; 33º Miguel Santomil; 39º Tina Fernandez, 3ª femenina; 45º Japi Baamonde; 51º Angel Campos; 56º Fran Olveira; 60º Paco Sanmarco; 62º Rocio Alvite; 90º Xaiño Mendez; 94º Silvia Mariño, 3ª master2; 99º Guadalupe Lodeiro, 3ª master1; 101º Elena Miguens; 125º Sonia Agrasar; 134º Jesus Rodriguez; 142º Montse Pereira; 147º Vanessa Leon; 165º Isis Sainz; 166º Cesar Taboada; 167º Carolina Gonzalez; 180º Elvira Tresguerras.

Na carreira dos menores: sub16-18: Sabela Rey, 2ª sub18; carrera sub14-16, Enma Argibay, 2ª sub16; carrera sub12: Natalia Argibay, 3ª sub12; carrera sub10: 1ª Sabela Raposo; 9ª Amalia Mendez; 21ª Mimi Garcia; 22ª Asnakeck Garcia.

Carreira de Arteixo

Chegamos a maio ca XXII carreira popular de Arteixo»,  onde compitieron tres dos nosos atletas: 8º Angel Maceiras siendo 3º master1; 14º Manuel Oliver e 114º Josecho Sanchez.

Cidade Universitaria de Vigo

O domingo 28 de abril celebrouse a  «HappygorunningVigo cidade Universitaria» e se falamos de Vigo e de supoñer que Dani Vila estaria na proba, e como sempre estando na zona alta da carreira, nesta ocasión acabou na 10º posición da xeral

Carreira de Siguiero

Rematamos a competición de abril, onde o sábado 27 estivemos na primeira proba do circuito de carreiras máis importante que se celebra en Galicia «VII circuito Diputacion de A Coruña» que empeza ca «VII edicion de la carreira pedreste concello de Oroso- Sigueiro.
Participaron na proba de 10k: 7º Ruben Insua, 3º senior que foi o mellor clasificado dos nosos; 44º Cesar Taboada; 51º Francisco Olveira; 73º Rocio Alvite, 2ª master1 e 114º Xaiño Mendez.

Nas probas dos peques: carreira sub-16 sub-18, Enma Argibay 6ª clasificada sendo a primeira femenina; carreira sub-12, Natalia Argibay 7ª primeira das chicas e na de sub-10, Amalia Mendez no posto 29º, sendo 8ª das nenas.

Campións en Santa Comba

Rematamos este finde de semana de pascoa ca «I clásica gandeira de Santa Comba» unha nova carrera con clasificación para os clubes federados, e como xa fixeramos día anterior en padrón volvemos da comarca do Xallas con outra victoria por clubes por diante de atletismo O Pino e Noitebra F.C.

A nivel individual no noso mellor atleta clasificouse no 3º posto; e foi Ruben Caamaño; seguido no  4º Daniel Vila, 1º master1; 5º Carlos Juanatey, 2º master2; 18º Baltasar Figueiras; 22º Diego Santos; 28º David Perez; 29º Avelino Caamaño; 31º Cesar Taboada; 37º Paco Sanmarco, 2º master3; 44º Angel Campos.
Na proba de 3k compiteu Isis Sainz terminando na posicion 72º e 3ª master1.

Enma nos 3000 mts pista en Vigo

O domingo de pascoa no «IV circuito de pista concello de Vigo» na 1ª xornada series Municipales; Enma Argibay compiteu na carreira de 3000 mts. lisos femeninos rematando na 10ª posicion con un tempo de 12:18:24.