Carreira de Mesia

O sábado 3 de agosto pola tarde celebrouse a «IX carreira popular concello de Mesia» competiron Manuel Oliver, 2º na xeral; 9º Jose Suarez, 1º en su categoria; Angel Maceiras, 2º na categoria; 33º Cesar Taboada; 126º Carolina Gonzalez; 127º Xaiño Mendez; e Amalia Mendez, 2ª na categoria.

Na carreira de 6k: 3º Angel Maceiras, 2º masterA
Na carreira de benxamins: 15º Amalia Mendez, 2ª benxaminF

Milla de Ares

O sábado 3 de agosto celebrouse a  «XXVIII milla urbana de Ares» puntuable para ol circuito da Deputacion, na carreira absoluta compiteu Rocio Alvite chegando a meta no posto 13º e 3ª en mulleres
Na proba master, no psto 36º entrou Fernando Sainz, 3º master4 e no 62º Elvira Tresguerras, 2ª master

Milla de Curtis

Entramos no mes de agosto competindo o  venres 2 na «I milla urbana de Curtis» na carreira sub12-sub14 compiteu Natalia Argibay, rematando a proba na 6ª posicion e foi a gañadora na la gañadora na categoria de sub-12.

Novas prendas deportivas

Xa chegaron as novas prendas deportivas (camiseiro e camiseta de manga corta) dous novos complementos que formaran parte da nosa equipación oficia. Grazas a todos e todas pola vosa colaboración, asi como os nosos patrocinadores.  Nos vindeiros días iremos repartindo este material para que o teñades o máis axiña posible.

10K de Marín

E rematamos este finde de xullo o sábado 27 no 10k de Marin denominado o gran premio Manuel Rosales, homenaxe a este gran atleta de Marín.

Sobre un circuito homologado e en horario noctuno participamos con 6 de atletas. No posto 34º Jose Suarez, que foi o primeiro na categoria de masterC; 48º Diego Santos; 97º Alberto Reboredo; 118º Cesar Taboada; 142º Paco Sanmarco; 209º Guadalupe Lodeiro; 401º Isis Sainz.

Nocturna de Vilagarcia

Tamén o sábado 27 celebrouse a «XVI carreira nocturna de Vilagarcia» onde participaron: Toño Gomez que foi o máis rápido dos nosos clasificandose no 4º absoluto e 3º en master1; o posto 20º para Alberto Alvarez e o 14º das chicas para Vanessa Leon.

Solidaria de Tahiche en Lanzarote

En Lanzarote o sábado 27 celebrouse a VII carrera solidaria de Tahiche»  e por ali anda o maior dos Ruanova; Anxo rematou a carreira na 3ª posición sobre unha distancia de 6.500 metros con un tempo de 23’36.

Trail Rois

Entramos na derradeira semana de xullo para competir o sábado 27 en  Rois no «III trail Naturfest» onde participaron  Carolina Gonzalez e Xaiño Mendez, rematando en los puestos 92 e 93. Na andaina participou Evaristo

Moraña 10K

O domingo 21 de xullo celebrouse a «VII carreira carneiro o espeto Moraña 10k» prpba con premios para o equipo con máis atletas que remataran a carreira de 10k.  Traballada victoria contra o equipo C.D. Pinarium de Marin por 27-21, participamos en todas las categorias con  un total de 36 atletas.
Na carreira de 10k no posto 8º situamos o noso mellor atleta,  Roberto Agrelo; a continuación no 9º Juan C. Mosquera, 2º senior; 15º Toño Gomez; 23º Jose Suarez, 1º masterE; 24º Carlos Busto, 1º masterD; 37º Miguel Santomil; 42º Javier Guimarey; 46º Japi Baamonde; 58º Jesus Sainz; 61º Paco Sanmarco; 64º Diego Santos; 65º Benjamin Costa; 66º Baltasar Figueiras; 71º Ismael Bouzas; 73º Manuel Figueira; 79º Luis Fernandez; 89º Elena Miguens, 1ª masterC; 105ª Angel Campos; 107º Nati Romero, 2ª masterA; 108º Lupe Lodeiro, 3ª masterA; 136º Xaiño Mendez; 154º Vanessa Leon; 158º Cesar Taboada; 159º Evaristo Garcia; 166º Carolina Gonzalez, 2ª masterB; 167º Ramon Rey; 168º Fernando Sainza; Isis Sainz retirouse.
Na carreira de 5k: 18º Sabela Rey, 1ª sub18; carrera sub14-16: 6ª Natalia Argibay, 3ª sub16; 17º Adrian Raposo, 3º sub14; 19ª Mariña Rey 8ª sub16; carrera sub12: 5ª Natalia Argibay, 2ª femenina; Na carreira sub10: Sabela Raposo foi a gañadora; 13º Amalia Mendez, 3ª femenina; e na proba dos máis peques participou Carla Santos.

Carreira de Laracha

Fin de semana con moitos grados o que tivemos que sorportar este finde de semana de xullo, empezando polo sábado 20 con unha proba puntuable para o circuito da Deputacion como é a «IV carreira popular de A Laracha» con todos os nosos atletas no podium: Rocio Alvite no posto 32º foi a gañadora en mulleres; no  3º posto entrou Manuel Oliver que tamén foi o 2º masterB; 5º Josecho Sanchez, 2º masterA; 6º Ruben Insua, 2º senior; 125º Fernando Sainz, atleta máis veterano; 225º Elvira Tresguerras, 1ª masterD a atleta femenina máis veterana.