Campións por clubes en Silleda

O venres 7 de xuño estivemos na «V carreira popular Abanca semana verde de Silleda» ata o interior da provincia de Pontevedra nos desplazamos unha boa representación do clube SAR VERMU PETRONI, pois había en xogo volver a gañar unha carreira por equipos con  premios económicos para os clubes federados.
E o volvemos a facer unha nova victoria, ou mellor dito outra victoria maís en clubes masculinos por diante de Tambre e Arenteiro; e tamén en femeninos por diante de O Pino.
En individual Rocio Alvite que entrou no posto 32º da xeral consigueu a victoria nas chicas.
En individual polo lado masculino o mellor dos nosos foi Jose Manuel Vieito 3º na xeral.
O resto dos atletas do clube acadaron moi bos resultados: 5º Roberto Agrelo, 2º master1; 6º Juan Carlos Mosquera, 1º senior; 8º Toño Gomez, 3º master1; 11º Anxo Ruanova; 14º Carlos Busto, 1º master2; 27º David Perez; 35º Angel Campos; 36º Alberto Reboredo; 42º Benjamin Costa; 53º Paco Sanmarco, 3º master3; 75º Silvia Mariño, 2ª master1; 99º Sonia Agrasar; 104º Suso Rodriguez; 112º Vanessa Leon; 129º Isis Sainz; 130º Cesar Taboada; 133º Carolina Gonzalez; 134º Xaiño Mendez.

Na carreira sub14-16-18: 8º Adrian Raposo, 3º sub14 e na sub10-12: 5º Sabela Raposo, 1ª sub10.

En total 8 podiums indivuales

Carreira de Vila de Cruces

No domingo 2 de xuño parte da familia do noso presi estivo na  «IV carreira popular O Galo corre» en Vila de Cruces, no posto 16º Jesus Sainz; 51º Fernando Sainz, o presi e no 86º Elvira Tresguerra, que foi a 2ª en master2.

Carreira de Zas

E tamén o sábado 1 de xuño e a pesar das altas temperaturas desprazamos un número importante de corredores e corredoras do clube a  VI carreira pedreste concello de Zas» puntuable para os circuitos da costa da morte e Deputacion de A Coruña
Na proba de r 10k tivemos o noso mellor corredor no posto 4º que foi Ruben Insua, 3º senior; 5º Toño Gomez, 3º master40; 9º Adrian Rojo, 3º senior; 16º J. Manuel Lago; 28º Rocio Alvite, vencedora femenina; 102º Elena Miguens, 3ª master40; 167º Vanessa Leon; 203º Carolina Gonzalez; 204º Xaiño Mendez.
Carrera de 3k: 12º Angel Campos; 25º Guadalupe Lodeiro, 3ª femenina; 59º Ramon Rey.
Carrera inf-cad-juv: 16º Sabela Rey, 1ª xuvenil; 24º Mariña Rey.
Carrera ben-alev: 47º Amalia Mendez.

Dani Vila na festa da cereixa

O sábado 1 de xuño Dani Vila que esta a disputar o circuito Run-Run participou na  «festa da cereixa», unha carreira con moita tradición. Sobre un circuito de 5 km con moitas costas e moita calor había que competar os 10.000 metros; onde Dani acadou a 10ª posición da xeral e 7º da categoria con un tempo de 37:04.

Sabela Raposo campiona galega nos 1000mts en pista

dav

Comenzamos o mes de xuño o sábado 1 pola maña en Lugo no campionato galego de pista para as categorias sub10 e sub12. Nos 1000mts. lisos sub10 femenino,  Sabela Raposo proclamouse campiona galega con un tempo de 3:32:97.
En na proba de 2000mts. lisos sub12 femenino, Enma Argibay terminou 3ª con un tempo de 7:55:93, conseguindo a medalla de bronce.

Carreira San Sadurniño

Por ultimo este domingo electoral 26 de maio, a vida atlética segue e nos fomos ata a VI carreira concello de San Sadurniño puntuable para o circuito da Deputacion de A Coruña
Compitieron Jose Fernando Sainz que entrou no posto 161º e Elvira Tresguerras  no 392º e 2ª master 4

ORTEGAL 21. Jorge Crespo campión de españa master

Tamén o  sabado celebrouse  a Ortegal 21k», unha media maratón onde se celebraba o campionato de España Master e o campionato de Galicia absoluto. Circuito duro entre las localidades de Ortigueira e Cariño onde a victoria final foi para un dos nosos, o atleta de negreira Jorge Crespo, consiguindo os titulos de Campeón de España master e de Galicia absoluto, con un tempo 1h11’43»; tamén participou Daniel Vila que con  1h18’50 entrou no posto 43º e no 138º o facía Paco Sanmarco 1h31’29. Por clube obtivemos o 5º posto

Media maratón ruta da reconquista

Seguimos o sabado e nos vamos a terras asturianas  pàra participar na XXXII medio maratónn EDP ruta da Reconquista carreira que transcurre entre as localidades de Cangas de Onis e Covadonga.
Os tres representantes do clube conseguiron clasificarse entre os 20 primeiros da xeral o que lles permiteu estar no podium nas distintas categorías, así no posto 14º entrou Manuel Oliver con un tempo de  1h16’55 o que lle permiteu ser o 1º masterC; no 17º Angel Maceiras en  1h17’47» sendo o 3º masterC; no 19º foi para Adrian Rojo en  1h18’39 para clasificarse como 1º senior.

Carreira de Dumbria

De Vigo nos vamos o sábado ata a o norte do pais para estar na V carreira concello de Dumbria,  puntuable para os circuitos da Costa da Morte e Diputacion de A Coruña
Na carreira de 10k o  2º clasificado foi para Ruben Insua; no 5º posto entrou Toño Gomez, 3º master40; e no 16º J. Manuel Lago; no 30º Rocio Alvite, 2ª femenina; 100º Silvia Mariño; 105º Xaiño Mendez; 182º Vanessa Leon; 229º Carolina Gonzalez; Tina Fernandez retirouse.
Na carreira de 3k: 11º Angel Campos; 40º Guadalupe Lodeiro.
Na de infantil- cadete- xuvenil: 25º Adrian Raposo, 7º infantil.
En benxamins: Sabela Raposo foi a vencedora da carreira e Amalia Mendez no psto 29º.

Enma no Campionato de Galicia Sub16

Chegamos ao ultimo fin de semana de maio o sábado 26 en Vigo competindo os máis peques do clube no XVIII campionato de Galicia sub16 y sub18 en pista. Enma Argibay nos 3000 mts lisos sub16, acadando a 7ª posición mellorando a sua marca personal, parando o reloxo en 12:01:24.