Carreira de Arteixo

Chegamos a maio ca XXII carreira popular de Arteixo»,  onde compitieron tres dos nosos atletas: 8º Angel Maceiras siendo 3º master1; 14º Manuel Oliver e 114º Josecho Sanchez.

Cidade Universitaria de Vigo

O domingo 28 de abril celebrouse a  «HappygorunningVigo cidade Universitaria» e se falamos de Vigo e de supoñer que Dani Vila estaria na proba, e como sempre estando na zona alta da carreira, nesta ocasión acabou na 10º posición da xeral

Carreira de Siguiero

Rematamos a competición de abril, onde o sábado 27 estivemos na primeira proba do circuito de carreiras máis importante que se celebra en Galicia «VII circuito Diputacion de A Coruña» que empeza ca «VII edicion de la carreira pedreste concello de Oroso- Sigueiro.
Participaron na proba de 10k: 7º Ruben Insua, 3º senior que foi o mellor clasificado dos nosos; 44º Cesar Taboada; 51º Francisco Olveira; 73º Rocio Alvite, 2ª master1 e 114º Xaiño Mendez.

Nas probas dos peques: carreira sub-16 sub-18, Enma Argibay 6ª clasificada sendo a primeira femenina; carreira sub-12, Natalia Argibay 7ª primeira das chicas e na de sub-10, Amalia Mendez no posto 29º, sendo 8ª das nenas.

Campións en Santa Comba

Rematamos este finde de semana de pascoa ca «I clásica gandeira de Santa Comba» unha nova carrera con clasificación para os clubes federados, e como xa fixeramos día anterior en padrón volvemos da comarca do Xallas con outra victoria por clubes por diante de atletismo O Pino e Noitebra F.C.

A nivel individual no noso mellor atleta clasificouse no 3º posto; e foi Ruben Caamaño; seguido no  4º Daniel Vila, 1º master1; 5º Carlos Juanatey, 2º master2; 18º Baltasar Figueiras; 22º Diego Santos; 28º David Perez; 29º Avelino Caamaño; 31º Cesar Taboada; 37º Paco Sanmarco, 2º master3; 44º Angel Campos.
Na proba de 3k compiteu Isis Sainz terminando na posicion 72º e 3ª master1.

Enma nos 3000 mts pista en Vigo

O domingo de pascoa no «IV circuito de pista concello de Vigo» na 1ª xornada series Municipales; Enma Argibay compiteu na carreira de 3000 mts. lisos femeninos rematando na 10ª posicion con un tempo de 12:18:24.

Baltasar na Maratona de Roma

Este mes de abril estivimos plagado de maratóns e foron moitos os atletas do clube que desafiaron a distancia dos 42K o dia 7 de abril, Baltasar Figuireiras estivo en Italia para participar na «XXV maratona internazionali di Roma», rematando na posicin 139º con un rexistro de 2h56’46».

Campións na Pascoa de Padrón

No sábado 20 de abril estivemos nunha das clásicas da nosa  terra, «XL carreira popular Pascoa de Padrón» onde a participación dos atletas do clube foi numerosa; colleitanto uns grandes resultados a nivel individual e porequipos.
Como en edicións anteriores fomos os gañadores na clasificación de clubes federados, por diante de Noitebra F.C. e atletismo O Pino. Tamén fomos o clube con máis atletas chegados a meta.

Na carreira de 10 K  a gañadora absoluta categoria femenina foi para a nosa atleta Tina Fernandez, chegando a meta en la posicion 56º e Jorge Crespo foi o segundo atleta clasificado en la linea de meta, seguido dos siguientes compañeiros e compañeiras de equipo: 5º Roberto Agrelo, 1º masterA y 1º Padrones en meta; 10º Samuel Saborido; 12º Manuel Oliver, 1º masterB; 13º Josecho Sanchez; 14º Angel Maceiras; 16º Daniel Vila; 18º Juan Negreira; 25º Alberto Rodriguez; 44º Ismael Bouzas; 46º Jose Manuel Lago; 47º Javier Guimarey; 54º Miguel Santomil; 55º Alberto Alvarez; 59º David Perez; 71º Alberto Reboredo; 82º Ramiro Perez, 2º masterC; 85º Paco Sanmarco; 87º Manuel Fernandez; 97º Pepe Saborido; 107º Luis Fernandez; 128º Angel Campos; 163º Elena Miguens,1ª masterB y 1ª Padronesa en la meta; 164º Japi Baamonde; 203º Sergio Prieto; 222º Sonia Agrasar; 294º Montse Pereira; 348º Elvira Tresguerras.

No resto das comptecións tivemos os seguintes resultados, en  sub 16-18: 22º Sabela Rey, 3ª sub18; 25º Mariña Rey; en sub 12-14: 6º Eros Pardal, 3º sub14; 27º Adrian Raposo; 31º Ada Rodriguez; 46º Samuel Saborido; en
sub 10: 2º Sabela Raposo, 1ª femenina; 22º Carolina Saborido; 42º Asnakech Garcia; 43º Mimi Garcia;  e no proba de pitufos participaron Sasha Pardal e Mauro Sanmarco.

Coruña42

E chegamos o domingo 14 de abril  co «XII campionato de Galicia de maraton» VIII Coruña42 maraton atlantica e 10k.
Na proba de Maratón, debutaba co noso clube, Cayetano Garcia clasificandose na 9ª posicion con un tempo de 2:41:59; no 75º entraba un gran especialista da distancia como é Paco Sanmarco terminando a súa 38 maratón  en 3:05:43 e acadando o subcampionato en master 55,  no posto 178º Francisco Olveira debutaba na distancia con un tempo de 3:27:29.
Na carreira de 10k: 3 atletas consiguieron subir o podiun, o máis rápido foi Josecho Sanchez 9º na xeral e segundo master1; 13º Manuel Oliver 1º master2; 22ª Angel Maceiras 3º master2.

Fisterra gañou a Batalla de Cacheiras

O sábado 13 de abril volveuse a revivir a batalla de Cacheiras do 23 de abril de 1846 onde o xeral Solis lidereu o levantamento dos galegos pola loita da libertade. A Victoria foi para o exercito de Isabel II, pero cando se trata de batallas deportivas temos que contar con atletas do Sar-Vermu Petroni e así na «Carreira pedreste Batalla de Cacheiras»  a victoria final foi para o  todoterreno Ruben Fisterra, con un tiempo de 34’58», no psto 14º Diego Santos 3º master1; 40º Ramiro Perez 1º master4; 134ª Vanessa Leon 3ª master1F; 151º Xaiño Mendez e Carolina Gonzalez rematando no 152º. Evaristo Garcia participou na andaina.
Na carreira sub10, participaron: 2ª Sabela Raposo 1ªF; 90ª Mimi Garcia; 92ª Asnakesh Garcia.

Xogade en Pista en a Coruña

O sábado 13 estivemos cos máis peques na competición de «Xogade atletismo en pista Alevin en A Coruña» nos 2000mts. lisos participou Natalia Argibay sendo a 3ª clasificada con un tempo de 8:33:98.