Juan Negreira gaña en Malmö (Suecia)

Estama semana comenzamos competindo o martes 14 de maio con Juan Negreira no norte de Europa competindo en Malmö (Suecia) na carreira de Blodomloppet de 5,2 quilómetros, no país escandinavo consigueu a victoria absoluta con un tempo de 16:36 con unha participación de 5.800 atletas.

Carreira de Mazaricos

Rematamos este domingo 12 de maio ca «IV carreira concello de Mazaricos» tamén puntuable para o circuito da Diputacion 2019. Moitos atletas do clube volveron a competir en menos de 24 horas, despois de estar o día anterior no Pino.
En categoria femenina, a victoria para Tina Fernandez, con Rocio Alvite na terceira posición, rematando a carreira nos postos 20ª e 37ª respectivamente. O resto dos nosos: 4º Ruben Insua, 2º senior; 5º Toño Gomez, 3º master40; 11º Jose Manuel Lago; 92º Silvia Mariño; 207º Vanessa Leon; 234º Carolina
Carrera de 3k: Lupe Lodeiro no posto 32ª foi la 4ª das chicas.
Carrera de infantiles, Adrian Raposo en el posto 20º e na carreira de Benxamins, Sabela Raposo foi a gañadora da proba.

Campionato provincial alevin de pista

Este domingo 12 de maio no campionato provincial de A Coruña en pista celebado na Pobra do Caramiñal, participou Natalia Argibay nos 2000mts. lisos alevin femenino, conseguindo a 3ª posición con un tempo de 7:52:35.

Campións no Pino

O sábado 11 de maio disputouse unha das carreiras clasicas do calendario, a «XVI carreira popular concello de O  Pino» puntuable para o circuito da Diputacion 2019 e con premios económiocos para os clubes federados.

A carreira como todos os anos transcurre polas aldeas de O pino, onde os atletas se atopan con asfalto e terra nas duas voltas de 4 quilómetros ata completar os 8K. Este ano os organizadores mudaron o lugar da saída e chegada con un maior sitio para a recuperación e estancia dos corredores e corredoras. A nivel de organización todo perfecto con un tempo moi agradable.

Ao chegar o Pino nos atopamos con peregrinos que buscaban o seu destino en Compostela, pero o dos atletas do SAR-VERMU PETRONI buscaban a victoria final por clubes ante os anfitrions, o ATLETISMO O PINO, A carreira transcurreu con 4 corrededores de o Pino nas primeiras posicións pero o SAR colocou 7 no segundo vagón o que fixo que a victoria final caerá do noso lado tanto na categoria masculina como femenina.

A nivel individual estos foron os resultados acadados: 6º Manuel Oliver Perez, 1º master2; 7º Ricardo Leon, 2º senior; 8º Ruben Insua, 3º senior; 9º Angel Maceiras, 2º master2; 11º Carlos Juanatey, 2º master1; 12º Daniel Vila; 13º Toño Gomez; 17º Carlos Busto, 1º master3; 18º Alberto Rodriguez; 19º Anxo Ruanova; 24º Alberto Alvarez; 25º Diego Santos; 29º Jose Suarez, 3º master3; 48º Avelino Caamaño; 51º Miguel Lapido; 52º Tina Fernadez, 3ª atleta femenina; 60º Javier Guimarey; 61º Cesar Taboada; 68º Rocio Alvite, 1ª master1; 85º Japi Baamonde; 86º Paco Sanmarco; 125º Silvia Mariño; 129º Manuel Figueira; 151º Xaiño Mendez; 172º Sonia Agrasar; 173º Elena Miguens; 197º Montse Pereira; 198º Jesus Rodriguez; 210º Vanessa Leon; 236º Carolina Gonzalez; 247º Isis Sainz; 255º Elvira Tresguerras, 3ª master4.
Nas categorias menores: carreira sub16-18; Enma Argibay, 1ª sub16; carrera sub10; 34ª Amalia Mendez; 43ª Mimi Garcia e 45ª Asnakech Garcia.

Tina gaña a carreira de Muros

En Muros na «X carreira popular Espiritu Santo» Tina Fernandez que entrou na 12º posición da xeral foi a gañadora na categoria femenina, no 9º posto foi para José Suarez Leis que reaperecía despois dunha lesión e tamén foi o vencedor na categoria de masterB.

Volta a ria de Betanzos

E terminamos este finde  ca XVII volta a ria de Betanzos sobre unha distancia de medio maraton onde participou Manuel Oliver, rematando a carreira no posto 10º con un tempo de 1h19’13», sendo o primero en master3.

Baixada San Pedro de Visma

Na xornada do domingo de este primeiro finde de maio estivemos na XII baixada popular de cross San Pedro de Visma» do circuito de carreiras «Coruña-corre»
Participaron: Josecho Sanchez, 2º master1; Angel Maceiras, 1º master2; terminando nos postos 5º e 6º da xeral.

Mini Trail de Vincios

Tamén o sábado Dani Vila participou no mini Trail de Vincios onde acadou o 8º posto da xeral para completar os 15Kms da proba en 1:37:12. Un trail de dificultade media alta con zonas bastante técnicas e moitos tramos de monte pechados según describeu o propio Dani.

SanYago 10K

No primeiro finde de maio estivemos na capital galega na V carreira nocturna SantYaGo 10k, circuito homologado da distancia; nesta edición con parte da recaudacion para a loita contra o cancro de pancreas.
Compitieron: 17º Toño Gomez; 24º Carlos Juanatey; 50º Baltasar Figueiras; 77º Alberto Reboredo; 99º Japi Baamonde; 744º Vanessa Leon; 1031º Carolina Gonzalez.

Campións en Frades

O mercores 1 de maio estivemos na VI carreira popular de Frades», proba con premios para clubes femeninos e masculinos, consiguiendo a victoria nas duas.
Os postos dos nosos atletas foron os seguintes: 5º Ruben Caamaño, 1º master1; 6º Ricardo Leon, 1º senior; 7º Ruben Insua, 2º senior; 9º Daniel Vila, 3º master2; 11º Toño Gomez; 18º Carlos Busto, 2º master3; 31º Diego Santos; 33º Miguel Santomil; 39º Tina Fernandez, 3ª femenina; 45º Japi Baamonde; 51º Angel Campos; 56º Fran Olveira; 60º Paco Sanmarco; 62º Rocio Alvite; 90º Xaiño Mendez; 94º Silvia Mariño, 3ª master2; 99º Guadalupe Lodeiro, 3ª master1; 101º Elena Miguens; 125º Sonia Agrasar; 134º Jesus Rodriguez; 142º Montse Pereira; 147º Vanessa Leon; 165º Isis Sainz; 166º Cesar Taboada; 167º Carolina Gonzalez; 180º Elvira Tresguerras.

Na carreira dos menores: sub16-18: Sabela Rey, 2ª sub18; carrera sub14-16, Enma Argibay, 2ª sub16; carrera sub12: Natalia Argibay, 3ª sub12; carrera sub10: 1ª Sabela Raposo; 9ª Amalia Mendez; 21ª Mimi Garcia; 22ª Asnakeck Garcia.