BEHOBIA-SAN SEBASTIÁN

O domingo 11 de novembro nos fomos a 54º edicion Behobia- San Sebastian onde dende uns anos para acá temos representacion do clube, e xa e moi habiitual ver os irmáns Maceiras, Manute o que tamén se lle suma últimamente Adrián.

Nesta ocasión Angel Maceiras no posto 112º foi o máis rápido dos nosos con un tempo de 1h 12’15»; 267º  Manuel Oliver  con 1h 15’25» e 391º Adrian Rojo terminando en 1h17’09».

Maratona do porto

Rematamos esta primeira semana de novembro con unha carreira de longa distancia a 15º maratona Do Porto. Ata o pais veciño desprazaronse duas heroinas para acadar o título de maratorianas, e na sua primeira participación, Sofia Sueiro acadou o posto 1460º con un tempo de 3h38’13» e Silvia Mariño tamén debutaba na distancia dos 42Q e finalizou no posto 1509º con un tempo de 3h39’31. PARABÉNS CHICAS

CRONICA DE SOFIA: Maratón finalizado acabando con muy buen sabor de boca.
Tengo que agradecer a cada un@de vosotr@s por los ánimos y la confianza depositada en finalizar mi debut en el maratón tanto por wassap, face,messenger….a mi madre y a mis hijos por su paciencia y ayuda durante este tiempo con mis entrenos,a mis compañer@s de entrenos por sus consejos, a mis amig@s y mi equipo de atletismo.La experiencia sin duda para repetir.Hemos sido al inicio muy conservadoras acompañandonos todo el recorrido las banderas de las 3:45 hasta el km 32 y apartir de ahí como nos sentiamos fuertes y con ganas de dar zapatilla hicimos el último diez mil incrementando el ritmo acabando 7′ por debajo del objetivo inicial.
Nos acompañó la lluvia todo el rato eso sí, pero mientras lo vas disfrutando no eres consciente de ello.Tb nos resultó curiosa la sensación del tiempo realizado y de pasarse tan rápidas esas más de tres horas.
Finalmente he terminado mi primer maratón en 3h38’13» puesto por categoria F+35 =11
Ahora toca bajar los entremos para recuperar bien muscularmente e ir pensando en el siguiente reto.
PETRONI MANDA

Carreira de Lousame

Na xornada do domingo 4 de novembro estivemos na  IV carreira popular Pilar Barreiro en Lousame, participamos na carreira de 10k con Carlos Juanatey que foi o mellor clasificado do clube no  3º xeral e 2º master1; 7º Ricardo Leon; 10º Toño Gomez; 20º Tina Fernández e gañadora absoluta en mulleres, 21º Japi Baamonde; 23º David Perez; 27º Alberto Alvarez; 28º Diego Santos; 43º Miguel Santomil; 44º Roberto Agrelo; 45º Pepe Saborido; 46º Benjamin Costa; 78º Paco Sanmarco; 118º Fernando Sainz; 147ª Vanessa Leon.

Na proba de 5k: 20ª Sabela Rey, 2ª juvenil; 29º Ramon Rey; 40ª Carolina Gonzalez; 63ª Elvira Tresguerras, Angel Campos (retirouse).
Na carreira de infantiles 3ª Mariña Rey.

Carreira de Rianxo

Empezamos o mes de novembre, o xoves día 1 na VI carreira popular do  concello de Rianxo, que forma parte do VI circuito diputacion de A Coruña e do l III circuito Arousa Norte.

Día frío e chuvioso na vila rianxeira pero a pesar de todo tivemos a 38 atletas pisando as rúas de ilustres poetas.  O rianxeiro de nacemento Samuel Saborido foi o mellor dos nosos no 9º posto da xeral e 3º master1; 10º Roberto Agrelo; 15º Carlos Juanatey; 18º Ricardo Leon; 22º Jose Suarez, 1º master3; 24º Ramon Folgar, 2º master3; 26º Toño Gomez; 27º Alberto Rodriguez; 34º Japi Baamonde; 38º Carlos Busto, 3º master3; 41º Avelino Caamaño; 47ª Tina Fernandez, 3ª femenina y 1ª master1; 63º Manuel Fernandez, 3º sub23; 69º Baltasar Figueiras; 79º Ramiro Perez, 1º master4; 82º Javier Guimarey; 86º Angel Campos; 98º Diego Santos; 108º Manuel Figueira; 114º Alberto Alvarez; 117º Pepe Saborido; 119º Miguel Santomil; 130º Ismael Bouzas; 180ª Guadalupe Lodeiro, 2ª master1; 184º Fernando Sainz; 193º Paco Sanmarco; 229º Benjamin Costa; 236ª Elena Miguens; 309ª Vanessa Leon; 312ª Carolina Gonzalez; 329ª Elvira Tresguerras, 1ª master4.
Na categorias dos pequenos: Sabela Rey, 1ª sub18; Enma Argibay, 1ª sub16; Natalia Argibay, 1ª sub12; Sabela Raposo, 1ª sub10, tambien compitieron: Samuel Saborido; Carolina Saborido e Amalia Mendez.

Carreira popular de Combarro

O Sabado 24 de outubro celebrouse a IV carreira popular de Combarro, onde Lupe Lodeiro foi a gañadora en mulleres chegando no posto 48º da xeral e Sonia Agrasar que foi 88º na xeral e 9ª atleta femenina na meta.

v CIRCUITO DEPUTACIÓN A CORUÑA

O xoves 25 celebrouse na Coruña a gala de entrega de premios do V circuito provincial da Diputacion de A Coruña do 2017, onde fomos a entidade máis laureado onde fomos o mellor clube tanto na categoria masculina como femenina, e segundos en menores femenino. A nivel individual os nosos e nosas atletas conseguiron 10 medallas.

PEDRESTE DE SANTIAGO

Ultimo fin de semana de outubro e chegamos o remate da tempada atletica 2017/18, como ven sendo habitual o facemos na vella Compostela  ca carreira pedreste popular de Santiago a nai das populares de Galicia, con una numerosa participación de atletas do clube, nesta ocasión  fomos 33 a pesar do día frio e chuvioso

Ruben Caamaño en el puesto 25º foi o primeiro dos nosos en chegar praza do obradoiro, tamén destacar a Rocio Alvite, 7ª das mulleres no posto140º da xeral. O resto de compañeros e compañeiras chegarron neste orde: 35º Angel Maceiras; 36º Roberto Agrelo; 52º Manuel Oliver; 58º Ruben Insua; 67º Adrian Rojo; 73º Jose Suarez, 2º masterB; 79º Ricardo Leon; 97º Toño Gomez; 101º Ramon Folgar, 3º masterB; 123º Avelino Caamaño; 124º Carlos Busto; 126º Samuel Saborido; 127º Alberto Rodriguez; 141º Japi Baamonde; 167º Miguel Figueira; 227º Diego Santos; 238º Ramiro Perez que estivo  no cadro de honor da proba, como vencedor en masterC; 258º Baltasar Figueiras; 265º Manuel Fernandez; 400º Benjamin Costa; 402º Miguel Lapido, 482º Angel Campos; 486º Fran Olveira; 488º Luis Fernandez; 615º Adrian Maceiras; 955º Paco Sanmarco; 1439º Evaristo Garcia; 2235º Vanessa Leon; 2440º Carolina Gonzalez.

En escolares participaron as irmáns Argibay, no posto 93º, Enma foi a 3ª infantil e Natalia no 143º, foi  3ª en alevins.

Clasificación completa