Carreira de Lousame

Na xornada do domingo 4 de novembro estivemos na  IV carreira popular Pilar Barreiro en Lousame, participamos na carreira de 10k con Carlos Juanatey que foi o mellor clasificado do clube no  3º xeral e 2º master1; 7º Ricardo Leon; 10º Toño Gomez; 20º Tina Fernández e gañadora absoluta en mulleres, 21º Japi Baamonde; 23º David Perez; 27º Alberto Alvarez; 28º Diego Santos; 43º Miguel Santomil; 44º Roberto Agrelo; 45º Pepe Saborido; 46º Benjamin Costa; 78º Paco Sanmarco; 118º Fernando Sainz; 147ª Vanessa Leon.

Na proba de 5k: 20ª Sabela Rey, 2ª juvenil; 29º Ramon Rey; 40ª Carolina Gonzalez; 63ª Elvira Tresguerras, Angel Campos (retirouse).
Na carreira de infantiles 3ª Mariña Rey.

Carreira de Rianxo

Empezamos o mes de novembre, o xoves día 1 na VI carreira popular do  concello de Rianxo, que forma parte do VI circuito diputacion de A Coruña e do l III circuito Arousa Norte.

Día frío e chuvioso na vila rianxeira pero a pesar de todo tivemos a 38 atletas pisando as rúas de ilustres poetas.  O rianxeiro de nacemento Samuel Saborido foi o mellor dos nosos no 9º posto da xeral e 3º master1; 10º Roberto Agrelo; 15º Carlos Juanatey; 18º Ricardo Leon; 22º Jose Suarez, 1º master3; 24º Ramon Folgar, 2º master3; 26º Toño Gomez; 27º Alberto Rodriguez; 34º Japi Baamonde; 38º Carlos Busto, 3º master3; 41º Avelino Caamaño; 47ª Tina Fernandez, 3ª femenina y 1ª master1; 63º Manuel Fernandez, 3º sub23; 69º Baltasar Figueiras; 79º Ramiro Perez, 1º master4; 82º Javier Guimarey; 86º Angel Campos; 98º Diego Santos; 108º Manuel Figueira; 114º Alberto Alvarez; 117º Pepe Saborido; 119º Miguel Santomil; 130º Ismael Bouzas; 180ª Guadalupe Lodeiro, 2ª master1; 184º Fernando Sainz; 193º Paco Sanmarco; 229º Benjamin Costa; 236ª Elena Miguens; 309ª Vanessa Leon; 312ª Carolina Gonzalez; 329ª Elvira Tresguerras, 1ª master4.
Na categorias dos pequenos: Sabela Rey, 1ª sub18; Enma Argibay, 1ª sub16; Natalia Argibay, 1ª sub12; Sabela Raposo, 1ª sub10, tambien compitieron: Samuel Saborido; Carolina Saborido e Amalia Mendez.

Carreira popular de Combarro

O Sabado 24 de outubro celebrouse a IV carreira popular de Combarro, onde Lupe Lodeiro foi a gañadora en mulleres chegando no posto 48º da xeral e Sonia Agrasar que foi 88º na xeral e 9ª atleta femenina na meta.

v CIRCUITO DEPUTACIÓN A CORUÑA

O xoves 25 celebrouse na Coruña a gala de entrega de premios do V circuito provincial da Diputacion de A Coruña do 2017, onde fomos a entidade máis laureado onde fomos o mellor clube tanto na categoria masculina como femenina, e segundos en menores femenino. A nivel individual os nosos e nosas atletas conseguiron 10 medallas.

PEDRESTE DE SANTIAGO

Ultimo fin de semana de outubro e chegamos o remate da tempada atletica 2017/18, como ven sendo habitual o facemos na vella Compostela  ca carreira pedreste popular de Santiago a nai das populares de Galicia, con una numerosa participación de atletas do clube, nesta ocasión  fomos 33 a pesar do día frio e chuvioso

Ruben Caamaño en el puesto 25º foi o primeiro dos nosos en chegar praza do obradoiro, tamén destacar a Rocio Alvite, 7ª das mulleres no posto140º da xeral. O resto de compañeros e compañeiras chegarron neste orde: 35º Angel Maceiras; 36º Roberto Agrelo; 52º Manuel Oliver; 58º Ruben Insua; 67º Adrian Rojo; 73º Jose Suarez, 2º masterB; 79º Ricardo Leon; 97º Toño Gomez; 101º Ramon Folgar, 3º masterB; 123º Avelino Caamaño; 124º Carlos Busto; 126º Samuel Saborido; 127º Alberto Rodriguez; 141º Japi Baamonde; 167º Miguel Figueira; 227º Diego Santos; 238º Ramiro Perez que estivo  no cadro de honor da proba, como vencedor en masterC; 258º Baltasar Figueiras; 265º Manuel Fernandez; 400º Benjamin Costa; 402º Miguel Lapido, 482º Angel Campos; 486º Fran Olveira; 488º Luis Fernandez; 615º Adrian Maceiras; 955º Paco Sanmarco; 1439º Evaristo Garcia; 2235º Vanessa Leon; 2440º Carolina Gonzalez.

En escolares participaron as irmáns Argibay, no posto 93º, Enma foi a 3ª infantil e Natalia no 143º, foi  3ª en alevins.

Clasificación completa