Carreira de Meaño

O domingo 8 nos fomos ata o sur, concretamente a comarca o Salnés para estar en outra das carreiras populares máis antiguas como é a «XXXV carreira popular Concello de Meaño». O mellor clasificado do clube foi
J. Carlos Mosquera que entraba no posto 7º; no 28º Jose Suarez, 1º categoria H; 33º Carlos Busto; 36º David Perez; 59º Cesar Taboada; 76º Paco Sanmarco; 188º Fernando Sainz, 3º categoria L; 191º Sonia Agrasar, 3ª categoria R; 328º Isis Sainz; 329º Elvira Tresguerras, Evaristo Garcia e as suas fillas Mimi e Asnakech participaron na andaina.

Carreira de Malpica

Baixamos de Mugardos ata Malpica para participar tamén o sabado 7  na «IV carreira popular Concello de Malpica» onde Ruben Insua un dos atletas máis activos do clube en estos momentos, correndo e dobrando carreiras todos os findes. Ruben segue demostrando que esta en un gran momento de forma entrando en meta na 2ª posicion, sendo o 1º en senior.

Carreira de Mugardos

No segundo finde de semana de setembro nos fomos ata moi arriba po país para participar en unha das probas populares máis antiguas como é  a «XXXIX carreira popular San Xoan de Piñeiro» que se celebrou o sábado 7 en Mugardos onde participaron 3 dos nosos, no 2º posto absoluto entraba Manuel Oliver, 1º master2; no 4º Angel Maceiras, 2º master2; e no 22º Oscar Maceiras, 1º sub20.

Carreira de Corcubión

E rematamos este finde que veu como nos deixaba agosto e chegaba setembro e estar presentes o domingo día 1 na «XVIII carreira popular de Corcubion» proba puntuable para os circuitos da «Costa da Morte e Deputacion da Coruña»
Na proba absoluta de 10k participaron: Ruben Insua que foi 5º e Toño Gomez que foi 8º ambos volvían a competir despois de facelo a noite anterior Noia; no posto 17º J. Manuel Lago; 18º Tina Fernandez que foi a gañadora en mulleres; 21º Rocio Alvite, segunda femenina; 74º Elena Miguens, 3ª master40; 175º Carolina Gonzalez; 176º Xaiño Mendez que tamén estivo en Noia o día anterior
Na carreira de 3k: 22º Lupe Lodeiro, 2ª femenina; 53º Ramon Rey.
Na proba infantil-cadete-xuvenil: 24º Sabela Rey, 1ª juvenil; 29º Mariña Rey, 10ª cadete.
Amalia Mendez na carreira de benxamíns rematou na posición 19º sendo a 11ª femenina.

Trail de Maside

Por terras de Ourense compiteu David Santamaria na «XIII carreira popular de Maside» (Fundacion Andrea) nunha una proba de trail de 15k con un tempo de 1:06:44 rematou no posto 15º da xeral

Concello de Boimorto

Entramos en setembro participando o domingo día 1 na «XIII carreira popular Concello de Boimorto» onde participaron as irmáns Argibay, na  proba de infantiles-cadetes, Enma rematou na 3ª posicion, 1ª cadete; e Natalia na proba de bexamins-alevins acabou na 2ª posicion, 1ª alevin.

Nocturna de Noia

O sábado 31 de agosto celebrouse a «XXIII carreira popular nocturna de Noia» puntuable para o circuito da Deputacion e con premios para os clubes federados. Continuamos ca boa racha, sendo os gañadores por diante Atletismo O Pino e atletismo Tambre.
Os puestos dos nosos atletas foron os siguientes: 8º Ruben Fisterra, 3º senior; 9º Manuel Oliver, 3º master2; 12º Ricardo Leon, 1º atleta local; 14º Samuel Saborido; 15º Ruben Caamaño; 21º Angel Maceiras; 24º Toño Gomez, 2º atleta local; 33º Alberto Rodriguez; 35º Cayetano Garcia; 39º Jose Suarez, 1º master3; 41º Japi Baamonde; 64º Baltasar Figueiras; 78º Manuel Figueira; 85º Manuel Fernandez; 95º Benjamin Costa; 114º Cesar Taboada; 116º Angel Campos; 118º Paco Sanmarco; 181º Xaiño Mendez; 207º Fernando Sainz; 257º Jesus Rodriguez; 280º Vanessa León; 320º Elvira Tresguerras, 3ª master4.
Na carreira sub14-16-18: 25º Adrian Raposo, 9º sub14; 33º Ada Rodriguez, 7ª sub14; Samuel Saborido retirouse.
Na carreira sub10-12: 13º Sabela Raposo, 3ª sub10; 53º Carolina Saborido, 14ª sub10; 74º Amalia Mendez, 21ª sub10.
Na proba de pitufos participou Terio Vila.

San Anton en Cuntis

Rematamos este penúltimo finde de agosto con unha clásica das carreiras poulares como é a «XL carreira popular de San Anton» en Cuntis
Participaron: Guadalupe Lodeiro que o facía despois de estar pola mañan correndo na pobra; entraba no posto 51º  sendo 2ª Master L e Montse Pereira no posto 84º e 3ª master M

Carreira popular Pobra do Caramiñal

O domingo 27 de agosto estivemos un boa tropa do clube no barbansa, concretamente en A Pobra do Caramiñal para participar na «XI carreira popular» pertenecente a los circuitos de la Diputacion y Arousa- Norte. A organización da carreira ampliou este ano a distancia para chegar os 10 quilómetros, unha carreira con moita calidade atlética onde se impuseron Lolo Penas que foi o vencedor absoluto e Joselyn Brea en mulleres. Polo que se refiere a noso clube tivemos unha gran participación con máis de 20 atletas, onde o noso mellor clasificado estivo no posto 11º  para Ruben Fisterra, 3º senior; de seguido no 13º entraba Roberto Agrelo; e despois o resto da tropa no  27º Carlos Busto, 1º master3; 34º José Suarez, 2º master3; 41º Miguel Santomil; 44º Javier Guimarey; 62º Rocio Alvite, 3ª femenina e 1ª master1; 66º Cesar Taboada; 67º Baltasar Figueiras; 74º Manuel Figueira; 76º Pepe Saborido; 98º Paco Sanmarco; 103º Fran Olveira; 136º Guadalupe Lodeiro, 3ª master1; 151º Elena Miguens, 3ª master2; 166º Sonia Agrasar; 192º Xaiño Mendez; 203º Sabela Rey, 1ª xuvenil; 224º Fernando Sainz; 269º Elvira Tresguerras; Diego Santos tivo que retirarse

Nas categorias dos máis pequenos: carreira sub16: 13º Mariña Rey, 6ª femenina; carreira sub10: 31º Amalia Mendez, 14ª femenina.