Carreira de Meaño

Na xornada do domingo nos fomos ata a XXXIV carreira popular de Meaño, unha das máis consagradas do calendario galego.
Participaron 14º Jose Suarez sendo o primeiro na categoria H; 169º Sonia Agrasar e 1ª na categoria R; 175º Fernando Sainz, o presi, tamén no máis alto da categoria L e Elvira Tresguerras  no posto 319.

Carreira pedreste de Malpica

Estamos xa a mediados de setembro e o sol segue petando forte e os nosos atletas seguen a conseguir grandes resultados nas carreiras populares como foi este sábado na III carreira pedreste do concello de Malpica, onde Ruben Insua consigueu a victoria absoluta.

Campionato master do Mundo en ruta

Nesta segunda semana de setembro estase a celebrar en Málaga o Campionato de Europa Master e varios atletas Atletismo Sar- Vermu Petroni están a participar neste campionato.

Lupe Lodeiro participou o mercores na proba de cross por equipos W35 acadando a medalla de Bronce

Carreira de Vimianzo. Campionato Galego de 5K en ruta

E rematamos este primeiro finde de setembro do último campionato galego da temada como foi o de 5000 mts. en ruta celebrado en Vimianzo.

Estivemos moi ben representados con 8 atletas,  xa que obtivemos 6 medallas en diferentes categorias.

O noso equipo femenino fixo pleno xa de todas elas estiveron no podium así no posto 59º da xeral tivemos a Rocio Alvite acadando o subcampionato femenino; no posto 125º Guadalupe Lodeiro, bronce master35; 131º para Silvia Mariño, bronce master40; no 132º Elena Miguens, plata en master45; no posto 180º Sabela Rey, bronce en sub18.

Por parte dos homes tivemos no posto 33º a José Manuel Lago Ces conseguindo o bronce en master35, Ruben Fisterra puesto 26º e Angel Campos puesto 81º.

Na carreira popular 196º Ramon Rey; e na sub 16-14 o posto 20º para Mariña Rey.

Nocturna de Noia

Seguimos no sábado e nos vamos a XXII carrera nocturna de Noia, puntuable para o VI circuito da deputacion de A Coruña e con premios para os clubes onde conseguimos a primera posición.

A nivel individual destacar a Ruben Caamaño 3º en liña de meta; 11º Jose Suarez, 1º vet3; 12º Angel Maceiras 3º vet2; 20º Japi Baamonde; 25º Angel Campos; 31º Rocio Alvite, 3ª atleta femenina; 42º Baltasar Figueiras; 47º Miguel Santomil; 69º Benjamin Costa; 84º Fran Olveira; 97º Lago Ces; 121º Elena Miguens, 2ª vet2; 159º Fernando Sainz; 238º Pepe Saborido y 271º Elvira Tresguerras 1ª vet4.

Na carreira sub 18-16-14 participaron Sabela e Mariña Rey; na proba sub 12-10 tivemos no posto14º a Sabela Raposo que foi a 2ª sub10.

San Xoán de Piñeiro en Mugardos

Tamén o sábado estivemos moi o norte do pais nunha proba con moitos anos de experiencia como e a XXXVII maraton popular San Xoan de Piñeiro en Mugardos.

Aqui tivemos a dous participantes do clube que se levaron os dous primeiros postos da xera: Manuel Oliver foi o gañador seguido de Ramón Maceiras.

Pedestre de Boimorto

Os graos baixan e xa estmos en setembro para participar na XII carreira pedreste popular concello de Boimorto, na competición absoluta a nosa representante foi Monserrat Pereira no posto 71º, sendo a segunda veterana.

Na carreira infantil-cadete Enma Argibay foi 2ª, e a gañadora en infaltilF e na proba de benxamin-alevin Natalia Argibay terminou 4º, e tamén foi a gañadora en alevinF.

Carreira de A Pobra do Caramiñal

E terminanos na X carreira popular concello de A Pobra, tamen puntuable para o circuito da deputacion de A Coruña: 8º Ruben Caamaño; 15º Ismael Bouzas; 20º Ramon Folgar, 1º master3; 25º Carlos Busto, 2º master3; 26º Japi Baamonde; 33º Avelino Caamaño; 69º David Perez; 71º Pepe Saborido; 100º Manuel Figueira; 138º Sonia Agrasar; 165º Jose Fernando; 232º Elvira Tresguerras, 1ª master4, Alberto Alvarez no remato por lexion.

Na carreira sub10, Sabela Raposo foi 2ª.

Carreira das Areas en Carnota

O domingo disputouse en Carnota a  XXVII carrerira das areas, proba puntuable para el VI circuito de la Deputacion. Proba de aproximadamente 10K pola praia de Carnota onde Rocio Alvite que entrou no posto 30º foi la gañadora femenina; 5º J. Miguel Gomez, 2º master40; 8º Jose Suarez, 1º master50; 9º Manuel Oliver; 10º Ruben Insua; 11º Angel Maceiras; 21º J. Manuel Lago; 32º Baltasar Figueiras; 92º Elena Miguens, 1ª master40, 107º Silvia Mariño e 2ª master 40

Na proba de 3k. 5º Angel Campos; 16º Guadalupe Lodeiro, 2ª fenenina; 71º Carolina Gonzalez; 72º Ramon Rey.

Na carreira Infantil, cadete, juvenil: 6º Antonio Luaces, 2º cad; 27ª Sabela Rey, 1ª juv; 39ª Mariña Rey.

Na carreira benxamin, alevin: 13ª Natalia Argibay.

Trail Famara Total en Lanzarote

Anxo Ruanova que por motivos laborais atopase en Lanzarote participou no trail que de Famara Total de 7,5 km onde queou 10º na xeral e 5º en master 30 con un tempo de 33:38